6 Yaşında Köpek Sahipleneceğim Bana Alışır Mı?

kazancs

Bir dostumuzun yeni çocuk doğması sebebiyle sahiplendirmek istediği köpeği sahipleneceğim. Köpek 6 yaşında ve şu ana kadar hiç ayrılmamışlar. Terkedilen köpeklerin psikolojisiyle ilgili birkaç makale okudum ve korktum, kendi ailesinden sonra bana alışıp mutlu olabilir mi?

2 CEVAP

TATA4242

Hiç bir sıkıntı yaşamazsınız,eğer evde beslemeyecekseniz biraz ürkebilir.Ama evde besleyip bahçeli eviniz var ise çok rahat edicektir.Bu konuda sadece sabırlı olmanızı öneririm.Bir çok kişi köpeklerin sahiplerini özlediğini düşünür lakin kediler içinde durum aynıdır.Bu duruma kendiside alışmaya çalışacaktır,ama siz üstüne gitmemeye biraz taviz vermeye özen gösterin.Örnek vericek olursam, kabul etmeniz için,şunu söyliyim,diyelim ki ben terk edilmiş bir çocuğum,annem babam beni istemiyor,bir aile beni sahiplendi,diye farz edelim.Benim her ne kadar öz anne babamda olsa,sahiplenen aileyi kabul etmeyi zamanla öğrenmem zorunlu olucak,çünkü ailem beni istemiyor ve terk etmiş.Sizin durumda bundan pek farklı olmuyacak,sizi zaman ile kendi ailesinden fazla sevecektir.Ama sakin olmakda fayda var,bu süreçde pasif kalabilir yada tam tersi etrafı kirletebilir.Alttan almaya çalışın ve üstüne gitmeyin,bırakın sizi kabullensin.

kazancs

Sahiplenme aşamasından sonra ne yapmam gerektiği konusunda önerileriniz varsa onları da alabilirim