Tasma

Gsima

Anket

HAYIR,ASLA
(2 oy)
EVET NEDEN OLMASIN
(0 oy)
BİRAZ ZOR AMA OLABİLİR
(6 oy)
KEDİLER ÖZGÜR CANLILARDIR
(0 oy)
Toplam (8 oy)

Arkadaşlar biliyorum çok zor ama tanıdığım bir kediyi sahiplenicem 15 aylık kedimiz ve ona site içerisinde olan evimde bakıcam çimen park vs onun seveceği her şey var yani yakınlarda onu sıık sık dışarı çıkartıcam ve gidip uzun süre gelmemesinden korkuyorum o yüzden tasma eğitimi vermek istiyorum bir kediye tasma eğitimi veren var mı kedi de öyle istediğin zaman sevebileceğin kucağına alabileceğin bir karakterde değil istediği zaman istediğini yapıyor ödül vererek filan eğitimini verebilirmiyim ki

10 CEVAP

patkam

Öncelikle şunu söyleyeyim kediye tasma eğitimi vermek için çok küçükken alıştırmanız gerekiyor....Benimde kedilerim 1 yaşında ve 8 aylık...tasmalarını taktığımda çekiştiriyorlar...Ama sizin yeni sahipleneceğiniz kedi alışırmı alışmazmı bilemiyorum...Bu belkide kedinin karakterine bağlı birşeydir...Ve birşey daha söylemek istiyorum kedileri eve almak isterseniz eğer yavruyken alırsanız size çok daha rahat alışıcaktır....Ama eğerki sizi çok çok iyi tanıyorsa sokağa falan çıktığınızda peşinizden geliyorsa yani size çok çok bağlıysa alışadabilir....

Gsima

çok teşekkür ederim çok iyi tanımıyor beni o yüzden biraz hatta çok zor olucak bana alışması bide kedimiz dediğim gibi kendi dünyasında yaşayan bir kedi yavru alsam daha mı iyi o zaman

patkam

Yani siz onu kendinize çoooook çoook iyi alıştırmalısınız dediğim gibi yavruyken alırsanız size daha kolay alışır....Bizde yakın büyük bir kediyi evimize almıştık ama bizden çok korkuyordu ve kapıyı bir açmıştıkki hemen evden kaçtı ve maalesefki birkaç gün sonra o kediye araba çarptı:((( Ama bize çok iyi alışan bir kedimiz var ne zaman kapıyı açsak abartmıyorumki oturma odasına kadar geliyor...Yani sizde o kediyi her gördüğünüzde yemek su ...v.s verin onu okşayın gülün onla konuşun ona bir kedndiniz alışkanlık kazandırtın ve oda size çok iyi alışır.... Ama isterseniz fotodaki krdiyide alın ve yanındada ona arkadaş olacak bir kedide alın fakat fotodaki kediyi sakın bırakmayın çook tatlı ve mazlum :)

Gsima

Hadi yaa :( kötü bi olay olmuş üzüldüm benim başıma öyle bir şey gelmez umarım yoksa işi bile bırakırım yani.Evet kendisi pamuk gibi tam bir ankara hanım efendisi :) Cevaplarınız için tekrardan çok teşekkür ederim çok iyi bilgilendim harfiyen uygulayacağım :)

patkam

Ben çok teşekkür ediyorum ama dediğim gibi fotodaki kediyi ve yavru bir kedi alsanız birbirlerine alışırlar :) fakat dikkat edin ilk zamanlarda biraz kıskançlık oluyor birbirlerini falan tırmalamasınlar :)

kittycat

Tam anlayamadım kedi eskiden sokakta mı yaşıyodu?

kittycat

Aslında soru tasmaya değil dışarıya nasıl alıştıracağım olucaktı çünkü tasmaya öyle böyle alışır ama 15 aydır hiç dışarıya çıkmamış bir kediyi alıştırmak gerçekten zor

kittycat

Ben kedimi 4.5 aylıkken çıkarmaya başladım tasmaya alıştı hemen ama hala yanından geçen arabadan en ufak çocuk çığlığından bile korkuyor 7 aydır alıştıramadım

Gsima

Bu kısmını düşünmemiştim doğru söylüyorsunuz

Gsima

yok hayır bi sahibi var fakat birine vermek zorunda ve bana vermeyi çok istiyor ankara ev kedisi