Kedim Cuma Günü Karma Asi Oldu Çarşamba Gününden Beri Uyuyor Ve Nefesi Çok Hızlı Alıyor Aşıdan Midir

Busraaaaaa

Merhaba 5 aylık kedimizi geçen cuma parazit hapının ikincisini alması için veterinerimize götürmüştük gitmişken karma aşısını da yaptı o gün uyudu uyandı oynadı sorun yoktu ama çarşamba gününden beri halsiz sürekli uyuyor yemek yemesinde sorun yok verdiğimiz her şeyi uyandırıp veriyoruz yiyor ama kucağınıza aldığımızda sanki canı yanıyor ve nefesi çok hızlı acaba iğneden midir?

11 CEVAP

lwb

Aşı ağır olduğu için ondan olabilir ama sanki Çarşamba gününden beri olması biraz fazla geldi, isterseniz veterinere bi danışın ve aşı olan yeri acıyor olabilir, kolonyalı bi pamukla aşı yerini ovalayabilirsiniz

Busraaaaaa

Lütfen bir şey yazın

Busraaaaaa

Sanmam dedi yarın getirin bir bakalım dedi ama korkuyorum ben çok

lwb

Korkmayın, yeter ki yemekten kesilmesin.

Busraaaaaa

Nefesi korkutuyor bizi

TATA4242

Kediler stresli olduklarından veya ani yorgunluğa bağlı olarak hızlı nefes alıp verirler.Kaynağı soğutmaya çalışıyor bir bakıma,aşı olduğu yer acıyor ve bu şekilde kendini rahatlatıyor olabilir.Yemek yemesinde,tuvalet renginde ve su içmesinde problem var ise vete danışın.Çarşambadan beri hiç bir kedi sürekli uyumaz,uyuyor ama ne kadar?18 saate kadar olan kısım normal uykudur.Ondan fazla uyuyor ise endişe edebilirsiniz.

Busraaaaaa

Çişinde kakasını ve yemesinde sorun yok kaldırmasak sürekli uyuyor veterinere danıştım ev sıcaksa uyur dedi ama perşembe akşamı dışarı çıktı oyunlar oynadı zıpladı flan yoksa cuma günü götürecektim veterinere iyileşti zannettim

Ateşini ölçün makattan ateşi kaç?bazen aşı dağılmamışta olabiliyor neden hem parazit hem karma aşısını aynı gün yaptırdınız veterinerin her söylediğini yaptırmak durumunda deyilsiniz başka gün mü yoktu?kedinizi düşünün ve başka bir veterinere götürün lütfen geçmiş olsun

Busraaaaaa

Iki asi değil parazit hapiydi evet götürmek de çok zorlaniyorum aşırı bağırıyor ama buna rağmen sordum bir şey mi olur mu diye hayır olmaz dedi

eozgeu

başka bir veterinere danışın lütfen normal değil bence bağırıyorsa bir sıkıntısı vardır. anlattıklarınızla güvenemedim ben veterinere

Busraaaaaa

Bağırması yok artık vucudunu ellettiriyor ama nefes problemimiz hala devam ediyor tabi uyu da