Lösemi Aşısı

surayilmz

7 aylık british kedime lösemi aşısı yaptırmalı mıyım yaptıran varsa yan etkisi oldu mu ?

7 CEVAP

lwb

Kedinin bünyesine göre kaldırabilirlik değişiyor, ben ilk aşılarında yaptırdım sonra yaptırmadım.

surayilmz

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim

Bellasmom

Ben ilk aşılarında 2 doz yaptırmıştım. Hiç yan etkisi olmadı, halsizleşmedi bile.

Benim kedim 3,5 aylık. İlk dozu yaptırdım hatta ikinciyi de yarın yaptıracağım. Tedbir amaçlı yaptırdım ama yetişkinlik dönemindeki lösemiyi yaptırmayı düşünmüyorum ev kedisi olduğu için.

Kevserhaksever

Ben yaptırmadım çünkü kesin çözüm olmuyor diye okudum biryerde veterinerim de üstlemedi hiç yaptırmalisin falan diye o yüzden yaptırmadım. Ama cins kedilerin daha hassas olduğu gibi bir gerçek olduğunu düşünüyorum o yüzden yaptırın bence. :)

Selamlar bende 4 aylık Sarman cinsi erkek kedime Lösemi aşısını yaptırmaktan vazgeçtim, internette çok fazla olumsuz yorum/hadise ve yan etki olduğu paylaşılıyor, tam koruma sağlamadığı da ayrı bir düşünce. Umarım doğru karar vermişimdir.