Günde Kaç Gr Mama Yemeli ?

Bellasmom

Merhabalar yaklaşık 4 aylık kedim 1kg mamayı 20 günde bitirdi. Yavru olduğu için kabını hep dolu tutuyorum ancak sanki biraz fazla yemiş gibi geldi bana. Sizin kedileriniz günde kaç gr mama yiyor ?

3 CEVAP

ZehraBulutt

Daha küçük kısıtlama yapmayın bence, kısırlaştırınca ölçülü verirsiniz. Yetişkin kedilerde kısırsa kedinin kilosu X 15 gr, kısır değilse kiloX20 gr diye bir formül var. Mama paketinde de yazar zaten ne kadar yemesi gerektiği. Benim kedim kısır ve 5 kg, günde 80 gr yiyor. Pakete göre 65 gr yemesi gerek ama o kadarla doymuyor hareketli çünkü, kilo sıkıntısı da yok. Yani zamanla bunu kedinize göre siz ayarlıyorsunuz zaten merak etmeyin.

masyakartal

Normal yediği mama benim ki o aylarda 1,5 kilo yiyordu bir ayda

Bellasmom

Cevaplarınız için teşekkür ederim.