Belediyeye Kedi Kısırlaştırmak

Nightcat

Arkadaşlar kedimi kısırlaştıracağım belediyeden ama tecrübesi olanlar nasıl yaptıklarını anlatabilir mi? Yani demek istediğim, belediyeye nasıl haber verdiler nereden ulaştılar nasıl sizi yönlendirdiler vs kedinizi belediye kısırlaştırmadan önce ve sonra olan aşamaları iyice detaylıca anlatabilir misiniz? Nereye gittiniz ne dediniz vs her şeyiyle anlatın lütfen

7 CEVAP

PandAiluroSena

Ben Istanbul Fatih hayvan hastanesine goturdum kedim o zamanlar sokaktaydi. Her ayin belli bir gununde randevu gunu oluyor o gun arayip randevu aliyorsunuz sokak kedisi icin,size bir gun ve saat verip o gun cagiriyorlar( kedinizi aksamdan ac birakmaniz gerekiyor). Bir belge imzalayip ( bir sorun olursa sorumluluk kabul etneyeceklerine dair) kedinizi ameliyata alip bir saat sonra teslim ediyorlar. Siz kendi kediniz oldugu icin ucretli olarakta kisirlastirabilirsiniz, ucretli de randevu durumu nasil oluyor bilmiyorum.

Nightcat

Kedinin kulağına işaret mi çakıyorlar?

PandAiluroSena

Evet sokak kedisi oldugu icin ufak bi kesik atiyorlar kisir oldugu belli olsun diye, eger kendi kediniz diye gotururseniz size soruyorlar sanirim isteyip istemediginize dair

Urube

Hangi semtte oturuyosanız oranın belediyesi yapar eğer varsa. Başka semtteki hayvanları kısırlaştırmıyo belediye. Bir de randevu almanız lazım.

merhaba, ben kurtuluşta belediye kliniğinde kısırlaştırdım sokakta baktığım bir kediyi. söylendiği gibi kulağından ufak bir parça alıyorlar.
önce gidip randevu aldım, orada söylüyorlar randevudan ne kadar süre önce gelmeniz gerektiğini. sonra yarım saatlik bir operasyon ardından eve götürdüm. ilaç falan vermediler, orada yapmışlar. sadece giderken sargı bezi alın, kendisi çıkarırsa yalamasın diye tekrar kaplarsınız. 2-3 gün kusması-titremesi nnormal. yemek yemez muhtemelen, yaş mama alın o yüzden.

Urube

Bir de belediyeye kısırlaştırma yaptıktan sonra her ihtimale karşı 3 5 gün evinizde baksanız çok iyi olur. Dışarda ameliyat yeri toz falan kapıp şişme yapmasın

Nightcat

Teşekkür ederiim