Kedimdeki Bu Problem Nedir??

begister

Merhaba, kedimde mantar problemi vardı krem ve şampuan tedavisiyle sırtındakı mantarı 1 ayda tedavi ettim yerinde tüyler çıkmaya başladı, bi ara patisinde minik bi mantar görüldü onu da geçirttim, şimdi yan göbek kısmında elime yuvarlak sert bi kabuk geldi, kabuğun üstü tüylerle kaplı, bu da mı mantar?? diğer mantarlar direkt tüy dökülen yuvarlak boşluklar olarak ortaya çıkmıştı ama bu kalın bi deri resmen fotoğrafını yüklüyorum, teşekkürler

13 CEVAP

begister

of ya çok üzüldüm, o kadar kalın bi kabuk ki kopmuyo asla, immuneks yerine immuzinc almıştım 2 gün içirdikten sonra çok halsizleşti korktum kullanmaya bıraktım, ama belki immuneks iyi gelir, dün ketoralle yıkadım üstüne exoderil sürdüm ama yalıyo ne yapsam bilmiyorum hep böyle devam mı edicek mantarlar :( @bademthecatt @mervegck06

bademthecatt

@mervegck benim yazdıklarımı da deneyin lütfen vücudu içten yormaz belki fayda sağlar hem 90 tl uygun gayet

begister

@mervegck06 geçer umarım ya gerçekten yorucu ve
uğraştırıcı bi süreç ve tüm bu kimyasalların kediye çok zarar verdiğini düşünüp korkuyorum, immuneks denediniz mi, ben galiba immuneks e başlıycam

begister

@bademthecatt

bademthecatt

Merhaba kedimin kulak bölgesin ince kabuklar oldu daha sonra tüyler döküldü kalça kısmında ise aynı bu şekildeydi eğer Paris’inde felanda mantar varsa kaşıyarak vs başka bölgelere de bulaşıyor keşke ilaçların isimlerini bilsem ama bilmiyorum malesef birde bağışıklık düştüğünde oluyor mantar mutlaka içten desteklemelisiniz imuneks bağışıklık güçlendirici kullanın elinizdeki kremlerle imuneksi kullandığınızda daha hızlı etki görürsünüz ben imuneksten çok memnun kaldım 55 tl fiyatı eczanelerden bulabilirsiniz kedinizin kilosuna yaşına göre günde bir kez yavrulara 0.5cc büyüklere 1cc-1.5cc veya 2cc olabilir

bademthecatt

Patisinde olucaktı yanlış yazmışım

mervegck06

evet resimdeki de mantar o kabuğu çektiğiniz an tüyler de kolayca elinize gelecektir.

bademthecatt

Kabuğu kopartmayın ketoral benim saçımdaki egzamaya bile iyi gelmedi kediye iyi geleceğini düşünmüyorum ve sürekli yıkarsanız üşütür hasta olur kremi sürdükten sonra yalamaması için oyun oynatın oyalamaya çalışın benim bir kedimde iki kulak pati bacak ve kalçada vardı geçirdim mantar inatçıdır ama illaki geçecektir bence hekim değiştirin :(

bademthecatt

İmuneks deneyin mutlaka etkili gerçekten ve uzun süre gider 150 ml

bademthecatt

Hekime sordum ilaç isimlerini sizi bilgilendiricem kullanın kesin yararını görüceksiniz eminim

bademthecatt

İlk ilaç fungasole hekim 10 ml şırıngaya çekip verdi bana yarım litre hazır suya çeşme suyu olmasın ilacı sıkıyoruz karıştırıyoruz ilk üç gün mantarlı bölgelere bunu uyguluyoruz gümde iki kez sabah akşam 5 dk yalamasa olur yalarsa sıkıntı oluşturmaz sıkınca iyice yedir mantarlı bölgeye sprey şişeye doldur bol bol sıkmaya gerek yok bir fıs yeterli olur daha sonra crsytalin diye bir ilaç var bunuda hekim 30 ml şeklinde verdi bana bunuda 3 gün mantarlı bölgelere pamuğa sıkarak sürüyoruz yine sabah akşam şeklinde bu 6 günde tüylerin çıktığını farkedeceksiniz 30 ml olan ilaç 3 günde bitiyor fakat diğer ilaç bitmiyor diğer ilacı mantarlı bölge tüylenene kadar yine sabah akşam şeklinde sık fungasole mucize gibi zaten tüyleri çıkarıcağına eminim iki kedide de etkili oldu tabi kediden kediye göre değişir kedinin mantarlı bölgelerine uygulama yaparken mutlaka eldiven tak yoksa sanada geçer daha çok uğraşırsın zaten başlangıç seviyesindekileri hemen geçiriyor fungasole benim o diğer çok yayılan kedimde de 1 ayda sonuç aldım bunları kullanırken başka hiçbişey kullanma bunları satan bir klinik bulman lazım buarada iki ilaç 90 tl hem uygun o yarım litre suya karıştırılan fungasole hemen bitmiyor zaten iki kediye kullandım hala daha elimde var hangi şehirdesin bana aklına takılan birşey olursa instagram hesabım: @sokakpatilerimm

mervegck06

valla biz hala uğraşıyoruz diyebilirim 65 günlüktü sahiplendiğimde ve ilk kontrolünde mantarı olduğunu öğrendim. veterinerimiz ecosin ile yıkamamızı tavsiye etti 2 kez ecosin ile yıkadık geçmedi. sonrasında 2 doz mantar aşısı yaptırdım yine geçmedi. batikon sürdüm çay ağacı yağı denedim nafile. tabi bu arada tüm aile mantar geçirmiş olduk
sonrasında deri konusunda uzmanlık yapan bir hekime gittik ağız yollu bir ilaç kullandık 2 doz(1 hafta kullanıp 1 hafta ara verdik sonra 1 hafta daha kullandık. tam geçti derken derisinde bu şekilde kabuklanmalar gördük. yine aynı hekime gittik ve ketoral şampuan ile yıkamamızı önerdi. 4 hafta boyunca haftada 1 kez yıkayın üzerinde 5 dk beklemesi gerekli dedi. yıkamasını 3 kez yaptık bu hafta sonu sonuncusunu yapacağız. bunun dışında inatçı mantarlarda triflucan adında bir şurup kullanılıyormuş bebeklerde bile kullanılıyormuş onu da kullanıyoruz.
benim kedimde çok şükür çok büyük bir lezyon oluşturmuyor. lezyonlar bende çıkıyor :( veterinerlerde bulunan mavi ışıkla bakıldığında parlamalar devam ediyor. artık bunlar da işe yaramazsa akışına bırakacağım.
çünkü 6 aydır hem kediim hem ben ciddi boyutta yorulduk.

mervegck06

evet denedim ama sonuç aynı :(