Losemi Asisi Gerekli Midir?

Sut_lac

Arkadaslar 4aylik kedim var losemi aşısı olucak yarin. Fakat karmalarda cok halsizdi yemedi içmedi yattığı yerden kalkmadı etkilendi baya losemi de en az karma kadar agir aşıymış:( bazı forumlarda çok gerekli olmadığı ve bir çok kedi sahibinin yaptırmadığı yazıyordu ne düşünüyorsunuz yaptırmalı mıyım?

5 CEVAP

merveaydar

veterinerim bu aşı için “bu aşı sadece bize para kazandırmak için var aslında, ben kendi kedilerime yapmadım” dedi ve yapmadı

Bellasmom

Ben 2 doz yaptırdım hiç bir yan etkisi olmadı. Karma aşıda halsizliği oluyor ama lösemide hiç olmadı. Dediğiniz gibi bazı kedi sahipleri lösemi aşı yaptırmıyor ancak kedi lösemisi 1 yaşına kadar görülebilen ve ölümcül bir hastalık o yüzden benim içim rahat etmedi yaptırdım.

bademthecatt

Üç ayrı hekimle konuştum eğer kediniz dışarıya çıkmıyorsa lösemi açısına gerek yok bazı hekimler para almak için malesef hepsinin yapılması taraftarı ama üç hekimde bana dışarı çıkmıyorsa gerek yok dedi

Nightcat

Ben yaptırdım daha çok olmadı. Karma aşılarda hiç halsiz olmamıştı ama bu aşıda çok halsizdi, 1 gün sonra kendine geldi. Çok korktum. Şimdi ikinci dozunu olacak ama ben yaptırmayacağım açıkçası, zaten sadece balkona çıkıyor. Eğer kediniz dışarı çıkıyorsa yaptırabilirsiniz, ama aşı çok yan etki olursa, 2-3 günden fazla süren ve ciddi bir halsizlik meydana gelirse acilen veterinere götürün derim. Ama kediniz dışarı çıkmıyorsa yaptırmanıza gerek yok bence.

Mrtkaytan

Bende 2doz yaptırdım iran kedim var. 1doz olduktan sonra 3güj hasta oldu kustu ishal oldu ama bu aşı reaksiyonuymus. Ondan sonraki dozda ise hiçbir şey olmadı. Kimi gerekli diyor kimi gereksiz deyip size bırakıyor.. iyice araştırın ben yaptırırken hiç tereddüt etmedim yaptırdım