Çaresizlik

HilalAres

Arkadaşlar iki hafta önce kedim topallyordu köpeğimizle kavga ettiler sanmıştım hemen doktora götürdüm veteriner bize bu köpek işi değil iki ayaklı hayvanlar yapmış dedi yani tasmasını çalmak için dövmüşler iğne yaptı 3-4 güne geçer merak etmeyin dedi aradan iki haftaya yakın zaman geçti bir tanıdık veteriner geldi evimize bu kedinin ayağı kırık dedi keşke ilk başta getirseydiniz sarardım iyileşirdi dedi getirin bana röntgen çekelim tedavi edelim dedi ve ücretsiz bir şekilde bakacakti ama biz köyde oturuyoruz ve 2 saat uzaklkta klinik ailem para gider diye götürmek istemiyor benimde kendi iradem yok.. Baya tartştk yani ne acelesi var bizce acı çekmiyor vs diyorlar yani kediyi kirik bacağıyla öyle yaşamaya brakyorlar elimden bir şey gelmiyor ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz?

9 CEVAP

iameceevans

Röntgen vs. Şeyler bu kadar pahalıyken ücretsiz yapacağını söyleyen veterineri kaçıramazsınız. Kedinizin sağlığı için. Bir otobüse falan atlayıp gidin veya bir yakınınızdan rica edin bu yanlış tutumları anlamış değilim.

SerkanO

Yakınınız hem veteriner, hem ücretsiz bakacakmış. Biz ne yapabiliriz ki bu durumda ? Götürün işte ne güzel, iyileşsin hayvan.

Ayağına hiç yük veremiyorsa büyük ihtimalle kırıktır. Yakınınız veteriner ya da doktor değilse hiç ellemesin Allah korusun daha kötü yapar. Ayağı şiş mi peki? Ayağı şişmişse buz uygulayın.

benim de kedim şu an aynı durumda. arka bacağı bükük ve basamıyor ve aynı sebeplerden ben de götüremiyorum veterinere :(
Kırık olup olmadığını anlayamıyorum. Bir aile dostu baytara videosunu attım ve kırık olmadığını incindiğini ve iyileşeceğini söyledi. emin olamıyorum gerçi. fakat kendini temizleyeceği zaman bükük bacağını düz açabiliyor ve kulağının dibini kaşıyacağı zaman bükük halde sallayabiliyor (ama sert darbelerle kaşıma işlemi yapamıyor) eğer bir gelişme olursa beni de bilgilendirir misin? ben de sana bilgi veririm

winsti

Veterinerinize rica edin ailenizin tutumunu söyleyin anlayacağını düşünüyorum seni baksın tedavi etsin

HilalAres

ben buz uygulamştm yakınmz ünlü bir veteriner kedinizin ayağı kırık ve ödem yapmış dedi getirene kadar dolven ve polivit verin dedi ama işte ne yapacağım şimdi bilmiyorum

Tamam yakınınız veterinerse iyi işte ayağı sabitlesin. Polivit vitamin bağışıklığı güçlü tutmak için dolven yanlış hatırlamıyorsam ağrı kesici olması lazım o da ağrısı varsa diye.

benim de kedim şu an aynı durumda. arka bacağı bükük ve basamıyor ve aynı sebeplerden ben de götüremiyorum veterinere :(
Kırık olup olmadığını anlayamıyorum. Bir aile dostu baytara videosunu attım ve kırık olmadığını incindiğini ve iyileşeceğini söyledi. emin olamıyorum gerçi. fakat kendini temizleyeceği zaman bükük bacağını düz açabiliyor ve kulağının dibini kaşıyacağı zaman bükük halde sallayabiliyor (ama sert darbelerle kaşıma işlemi yapamıyor) eğer bir gelişme olursa beni de bilgilendirir misin? ben de sana bilgi veririm

benim de kedim şu an aynı durumda. arka bacağı bükük ve basamıyor ve aynı sebeplerden ben de götüremiyorum veterinere :(
Kırık olup olmadığını anlayamıyorum. Bir aile dostu baytara videosunu attım ve kırık olmadığını incindiğini ve iyileşeceğini söyledi. emin olamıyorum gerçi. fakat kendini temizleyeceği zaman bükük bacağını düz açabiliyor ve kulağının dibini kaşıyacağı zaman bükük halde sallayabiliyor (ama sert darbelerle kaşıma işlemi yapamıyor) eğer bir gelişme olursa beni de bilgilendirir misin? ben de sana bilgi veririm