Kedim Mantardan Kurtuldu Mu

Esrasarrr

Kedimin vücudunun bazı yerlerinde mantar vardı haftada bir ketoral şampuanla yıkadım ve oceral sprey kullandım. Daha sonra kabuk bağladı ve döküldü. Bu yerler tüysüz kaldı tüyler yeniden çıkar mı ve mantar tamamen bitmismidir

10 CEVAP

Kendi tedavisini kendi geliştiren doktorların soruna cevap vermemeyi daha uygun buluyorum.

Ketoral ve Oceral?!!

Ayak mantarı ve Saç Mantarı tedavi eder gibi kedinizi tedavi etmeye çalışmışsınız pes doğrusu!

bademthecatt

Tüyler yeniden çıkmaya başladığında geçmeye başlıyor demek

busbar

yanlıs bilgi veriyosunuz çünkü yogun bir mantar gecirdiği yerde tüy çıkmıyor benim kedimde gecirdi ve o bölge tamamen iyilestiği halde tüy çıkmadı

Ebrarh

oceral spreyi veteriner hekim bizede tavsiye etti kedi şuan sapasağlam ve tüyleride eskisi gibi oldu

mervegck06

tüyleri tam olarak çıkmış olsa bile mantar deriye işlemiş ve devam ediyor olabiliyor. benim kedimde şu an hiç lezyon yok kıl olmayan bölge yok. kepeklenme de çok az kaldı. ama veterinerlerde bulunan mavi ışıkta hala parlamalar oluyor :( o nedenle bir veterinere götürüp sorsanız daha net cevap alabilirsiniz.

bademthecatt

@busbar yanlış bilgi vermiyorum iki mantarlı kedi iyileştirdim ikisinde de tüyler çıktı ve hekimde böyle söyledi mantar geçiyorsa tüyler çıkmaya başlar

bademthecatt

Buarada ketoral şampuan benim bile saç egzamama bile iyi gelmedi mantarı iyileştireceğini düşünmüyorum oceral sprey yerine fungasole sprey temin edip kullanın

Miyamiray

Mantar aşısı yaptırdınız mi weya hap kullandı mi ? Şuan ne durumdasınız?

Esrasarrr

Aşı ve hap kullanmadım. mantar çok yeniydi şuan tüyleri yeniden çıkmaya başladı. Tamamen geçmiş midir bilemiyorum

Veteriner önerisi olmadan ilaç kullanmayın geçti mi geçmedi mi veterinerinize sorun lütfen