Mama Önerisi

Merhaba. 6 aylık bir dişi tekir kedim var. Birkaç aydan beri günde 6-7 tatlı kaşığı mama veriyorum ama bu aralar cok kilo aldı. Ayrıca büyüdükçe daha fazla yemek istiyor bu da bize masraf tabiki.
1-Öncelikle günde ne kadar beslemeliyim? Geceleri de cok yemesini istemiyorum cunku anında kuduruyor.
2- advanceden daha uygun fiyatlı bir mama arıyorum ama mümkün mertebe icerigi iyi olmalı
3- bugun prochoice’un kuzu etli vişneli yavru mamasını aldım. Deneyenler iyi olup olmadığını yazabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

6 CEVAP

bademthecatt

Daha yavru olduğu için ciddi anlamda bir kilosu yoksa ölçülü vermenize gerek yok kilosu cidden fazlaysa paketlerin arkasında verilmesi gereken miktar yazar ordan bakıp kaç aylık olduğuna ve kilosuna göre bir miktar belirleyebilirsiniz prochoice o kadar iyi değil bildiğim kadarıyla matisse tavsiye edebilirim iki yavru kedime veriyorum severek yiyorlar ve kilo almaları çok güzel hatta sokakta çok kötü halde bulduğum 4-5 aylık 400 gram kedi şuan 1700-2000 kilo civarı

BalliBadem

Daha uygun fiyatlı bi mamaya geçin anneniz sizin tabağınıza koyduğunuz yemeğin lafını yapıyor mu bütçenize göre mama alın

BalliBadem

@bademthecat dediği için deme ihtiyacı duymamıştım matisse veya güvenilir bi petshoptan açık mama karışımı alabilirsiniz ben kaliteli bi karışımı 1 kg 20 tl ye alıyorum

Ben de onu diyorum ya sevgili kedisever kullanıcı. Bir öneriniz var midir acaba??

Urube

1- Mutfakta kullanılan hassas teraziler var. Onlardan temin edebilirseniz her gün atıyorum 50 gram verebilirsiniz. Tabi siz yaşına uygun günlük kaç gram vermeniz gerektiğini araştırın. Mamaların üstünde de yazabiliyor.

2-Bozita, Matisse olabilir.

3- O fiyata daha iyi mamalar bulunabilir.

bademthecatt

Ben açık mama tavsiye etmem ne zaman paketlendiğini bilmiyoruz ve tazelik açısından güven vermiyor ve benim kedilerim kapta çok fazla kalınca bile yemiyorlar o yüzden kapalı paket alabilirsiniz matisse 10 kg alınınca kilosu 20-25 e denk geliyor güzel muhafaza ederseniz bayatlamaz goloside çok uygun 7.5 kg’leri 150 tl bu mamaya da bakabilirsin buda güzel bir marka ama ben daha çok matisse tavsiye ederim