Acil Kedim Kusuyor Hasta Sanırım Vete De Gidemiyorum

kedim yaklaşık 6 aylık evde doğmuş bir kedi, ben sahipleneli 2 ay oluyor eski bakan kişi annesinin sahibiydi
yani hiç sokağa çıkmamış. bir kere iç parazit hapı vermiş eski sahibi bugün şeffaf hafif sarımtırak hatta kustu, su kusmuş gibi görünüyordu baya da garip sesler çıkardı mşyavladı korktum baya kasılıyodu falan. sonra kusunca rahatladı tuvalet kabının yanına, ben de rahatladım. ama bugün de halsiz gibi geliyo şimdi uyudu tüm gün. dayanamıyo hiç diye lazerle oynattım biraz koşturdu peşinde ama sadece o. çok korkuyorum bişey olucak diye evde de tek yaşıyorum sabah da işe gidicem normal mi sizce. doktora gitmesi gerektiğinin farkındayım ama yarın akşama kadar gidemiycem bilgisi tecrübesi olan biri yardım edebilir mi lütfen?

6 CEVAP

arkadaşlar ben de biliyorum lazerin zararlı olduğunu ama en dayanamadığı o olduğu için oynattım neşesine bakayım diye burada yazılanların çoğunu okuyorum insanlar bi çare burda yardım istiyo cahilse bilgi toplamak istiyo ama zaten dertliyiz sürekli bi ders verme havasında çok bilmişlik yapılarak cevap veriliyo bi azarlamayla giriliyo cimlelere hep. kişisel tatmin değil de cidden alçak yüreklilikle gerçekten yardım etmek isteyenler yazsın lütfen

lwb

Avcılık içgüdüsel bir şey ve genlerinde var, yakalayamadıklarında pes etmiyorlar doğadaki gibi
Yakın zamanda mama değişimi yaptınız mı?
Kusma tek başınaysa ve sık değilse rahatlamadır ama sıksa ve yanında başka belirtileri de varsa kedi hastadır büyük ihtimal.
Bence siz en kısa zamanda uygun bir vaktinizde veterinere götürün. Buna benzer bir durum yaşadım ama kedim bir iki gün iyiyken yavaş yavaş kesilmeye başladı, veterinere götürdüğümüzde hasta çıktı.

Sevvalkrds

Ben zaten pes ederler demiyorum psikolojikman kendilerini kötü hissederler diyorum

Sevvalkrds

Öncelikle lazarle oynatmak onlar açısında hiç hoş bi durum değil avcilik yakalama duygularini boşa çıkarmış oluyorsunuz siz kndinizi koyun yerine bi şeyin peşinden koş koş bi yakala bomboş hissiz bişey ben kesinlikle tavsiye etmem . Kusması elbette rahatladığı anlamına geliyor 3 kez başıma geldi ve genelde kusupta halsizlesen kedilerin genelde ateşi çıkıyor ölceriniz varsa hafifce poposuna sokup bakın eğer yüksekse acilen veterinere götürün değilse 1 2 saat dinlenmesine izin verin hala ayniysa veterinere götürmeniz iyi olur

Sevvalkrds

Dostlar üzerinden tatminkarlik yapmak büyük bi ahmaklik olur zaten o sizin düşünceniz ben burda kusma eyleminden sonra düştüğünuz düşünceleri bende yaşadığım icin yazdım fikrimi söyledim eminimki zor bi durum ben kac günlerce uğraştım öyle ama siz daha farkli konular hakkinda konuşuyorsunuz . Çay tabağı kadar ayran yapmak biraz rahatlatır bizim veterinerimiz öyle demişti deneyin belki ise yarar veterinere gitmekte fayda var tabi en kisa zmandq

iameceevans

Mamadan başka bir şey yedirdiyseniz parazit yapmış olabilir diye düşünüyorum anladığım kadarıyla ilacı vereli çok olmuş