Kızgınlığa Mı Girdi

merveaydar

merhaba, 7 aylık dişi kedim var. normalde hiç miyavlamaz, haftada maksimum 10 kez duyardım miyavlamasını. iki üç gündür çok sık miyavlıyor, gidip sevdiğimde miyavlamayı bırakıyor. bir de normalde karnını asla sevdirmez iki gündür birkaç kez karnını sevdirdi kendi kendine. her şeyi her zamanki gibi, hiçbir zaman maması suyu eksik olmaz, kumu hep temiz, her zamanki gibi düzenli olarak oynuyorum, acaba kızgınlığa girmiş de fark edememiş miyim diye düşünmeye başladım.

3 CEVAP

lwb

Poposunu kaldırma hareketi var mı? Kızgınlığa girmeye başlıyor da olabilir yavaş yavaş tam olarak olmasa da

lwb

7 aylık bence kızgınlık için çok normal, benim kedim de 5-8 aylık arası girdi.
Onlar hızlı bir şekilde büyüyüp,olgunlaşıyorlar malesef, bizim gözümüzdeki gibi yavru kalamıyorlar
Ayrıca kızgınlığın her yaşandığı durumda gerçekleşebilir yaş göz önüne almaksızın, pyometra, rahim kanseri vb riskleri var.Ben kızgınlığa girdikten bir kaç ay sonra kısırlaştırdım veteriner rahminde kanser başlangıcı olduğunu söylemişti ama almıştı tabi ki ameliyat ederken
Dediğim gibi yavaş yavaş semptomlarını gösteriyor olabilir

merveaydar

hayır yok, ama evime ilk geldiği hafta birkaç kez karnını açmıştı o zamandan beri aylardır ilk kez kendi kendine karnını açıp miyavlıyor resmen sevmem için. bir de sizce 7 ay çok mu erken? sağlıksal açıdan bir sorun olur mu erken kızgınlığa girmiş olması? bana hala çocuk gibi geliyor :(