Kedim Sokak Kedileriyle Kavga Etti, Yaralari Var Ne Yapmaliyim?

Bambiye

Veteriner oturdugum yere yakin yok ve gidebilecegim bir yer yok suan gunduz olmadan, zaten kanamaya devam eden bir yarasi da yok ama ben yine de korktum gozunun yani kulaginin arkasi ve yani tirmalanmis, gelkr gelmez uyudu kedim, bezle ya da pamukla temizleyip baticon surmem dogeu olur mu? Simdi fotograf cekmek icin tekrar baktim ve cok uzuldum, disinjn hafif ucu da kirilmis ama mama yiyor,

7 CEVAP

ZehraBulutt

Baticon ardından da varsa antibiyotikli bir krem sürebilirsiniz.

Hiç bişey olmaz. Kendisi geçer. Terramycin ilacını eczaneden alabilirsiniz.

lwb

Sokak kedileriyle kavga ederek bir sürü hastalık da kapabilir, dışarıyla teması olmaması daha iyi olur

ygiz_mrtt

Sokak kedileri dışarıda olduğu için ne kadar hastalık veya virüs taşıyıcısı olduğunu bilemeyiz ve bunlar hayvandan hayvana hızla yayılır kavga ederlerken kan akarsa, salyalar değer veya benzeri durumlarda. Acele etmeyin ama en yakın zamanda olurda fırsatınız olursa veterinere götürmeyi deneyin.

Eğer kedinin iç dış parazit ve kuduz aşısı varsa yaralarına baticon sür eğer yoksa veterinere götür ki zaten baticon sürmene gerek yok yaraları hızlıca iyileşiyor onların

Bambiye

Hepinize tek tek çok teşekkür ederim, kedimi o gün götürmedim parazit aşısı zamanı geldiği için fakat bir hafta sonra hastalandı kedi gribi olmuş, allahtan çok hafif atlattı antibiyotikle bir günde kendine geldi, bugün kısırlaştırmasını yaptırdık... dışarı ben çıkarmamaya çalışıyorum evde alzheimer olan dedem var kapıların kilidini kitlemeyi unutuyor kedimde kapıları zıplayarak açıp kaçıyor, en yakın zamanda bir çözüm bulmaya çalışacağım tekrar çok teşekkür ederim

Bambiye

Ve dediğiniz gibi kendiliğinden geçmiş fakat sanırım diğer kedilerden işte kedi gribi yapan virüsü kapmıi, bir de diğer yaraları geçti ama kulağı kesik kaldı...