Kedimin Çenesinin Altında Siyah Noktalar

Htn67

Daha 1,5 aylık yavru kedi çenesinin altında küçük siyah noktalar var baktığımda tüylerinin kökündeydi yani tüye yapışmıştı

7 CEVAP

Deliladilan

kedi aknesidir

Yrnkrblt20

Benim kedimdede vardı ve internetten bi tedavi görmüştüm onu yapınca direk geçti (3-5 gün içinde) ve çok şaşırmıştım
Gerekli olan malzemeler : Pamuk , ılık su, ve Kloroben (klorheksidin içerin ağız gargarası)
Öncelikle, ılık su ile ıslatılmış pamuk yardımıyla bastırmadan, tahriş etmeden, yavaş yavaş her gün silerek o bölgeyi temizleyin. Bunu az önce bahsedeceğim ilacı kullanmadan hemen önce yapın ki antiseptik maddenin emilimi daha kolay olsun.
Sonra başka bir pamuğa klorheksidin içerikli bu gargaradan damlatarak, akneli bölgeyi bastırmadan, hafifçe sildim.

Yrnkrblt20

Agiz gargarasını eczaneden bulabilirsiniz ben 7 tl ye almıştım kloroben değildi önemli olan klorheksidin içerikli olması

surpriz

ben bunu kedi aknesi olarak biliyorum. genelde plastik mama ve su kapları nedeniyle olduğu söyleniyor

Dış parazitini yaptırmadıysanız pire yumurtası olma ihtimali de var. Sirkeyle silin orayı, kedi aknesi de olsa pire yumurtası da olsa sirke geçirir.

bademthecatt

Kedi aknesine benziyor ben oksijenli suyla geçirmiştim kedi aknesini ama sirke de iyi gelir

BalliBadem

Akne bizdede var bi gidiyo bi geliyo önceden uğraşıyordumda şimdi saldım çok artmadıkça karışmıyorum