Hayvanlar Sadece Var Olmak İçin Mi Vardır? İnsanlık Denilen Şey Aptal Bir Ego Tatmini Sadece.

Kedim 4 gün önce günlük gezmesinden topallayarak geldi. Acılar içinde ve bacağı kırık olabilir. İlçede ya da yakın çevrede pet vet. yok. en az 2 saat yol...! Veterinerlerle görüşüyorum kırık varsa ücret minimum 1500 TL. Bu nasıl insanlık? Sadece hayvan oldukları için sağlıklarının bile kağıt parçalarından ibaret olması neyin nesi? Ailem veterinere gitmeyi kabul etmiyor. Veterinerler dünyanın bkunu istiyor. Ben sadece üniversiteyi bile henüz kazanamamış lanet olası biriyim. 5 kuruşum yok. Sonsuz sevgim 5 para etmiyor! Daha acısı tüm bu endişemi saplantı olarak kabul ediyorlar. "Hayvan işte, zaten ölecek 3-5 yıla ne fark eder ki? kırık bacakla yaşasın ne olacak ki?" ya da "Allah isteseydi hayvanların başına ona sahip çıkacak anne baba verirdi insanlar gibi. Hastalıkları da ölümleri de önemsiz." gibi saçma sapan yorumlar duyuyorum. ağlamaktan bir hal oldum. O kadar tiksiniyorum ki insanlıktan. Bu insan üstünlüğü zihniyetinden. Biz sadece ego tatmini için var olan parazitlerden ibaretiz. Hiçbirimizin bir kediden, balıktan, ağaçtaki yapraktan farkımız yok. kesin bu saçmalıkları. Rezilsiniz. hayatı paraya mahkum kılanlar da, para için caniliklere göz yumanlar da hepiniz kendinize insan diyen mahluklardan ibaretsiniz!

26 CEVAP

BalliBadem

Herkes en iyi ben bakıyorum en çok ben seviyorum modunda şunu bi kenera bırakın

Anonymus552223

Ha bi de universite icin youtube da guzel videolar var onlarla hazirlanabilirsin:D

BalliBadem

Bize saldırırcasına konuşmanız anlamsız kedinize dikkat etseydiniz o zaman o ölse nolur diyenleri Allah islah etsin onların ana babası yok ama bizler varız belediye ücretsiz yada uygun fiyata yapıyor evet bizim tek farkımız onlar hayvan bizse düşünebilen hayvanlarız bu bizi üstün kılmaz umarım biran önce bi çara bulursunuz iyileşirsede sokağa salmayın çok isterse kedi tasmaları oluyo onları kullanın

Bazıları bu işi para için yapıyor evet ama kedini barınağa verdiğinde onlar ücretsiz iyileştiriyorlar yani yıldırım barınağı öyle. Ayrıca bursa merkez veterinere götürdüm kedimin kalçası çıkmıştı ve sadece 150 tlye mal oldu he cins kedide bir çoğu veteriner daha fazla fiyat verir çünkü sen onu o kadar para verip alıyorsun en özel oyuncak ve mamalarla besleyip yetiştiriyorsun ondan fazla para almadı normal ki adamlar işlerini yapıyorlar boşuna 5 yıl veterinerlik okumadı o insanlar onlarda ekmeğinin derdinde ücretsiz yaptırmak istiyorsan bunu sor soruştur çünkü ücretsiz yapan yerlerde var. Barınağa ver onlar yetiştirsin demiyorum bak ama oraya götürüp gösterirsen onlarda bakıyor yapıyorlar kedini oraya vermenede gerek yok. Hiç bir şey araştırmadan bu insanların ekmeklerine laf etmeyin lütfen.

luluferss

Hah,siz ciddi misiniz ya? Kedi dışarı çıkamazmış, köpek değilmiş, hatta köpek de çıkamazmış! Neyden bahsediyorsunuz lan siz? Bu körelmiş zihniyetinize rağmen bu platforma gelip insanlara saçma sapan yargılar savuruyorsunuz! Eve mi kapatalım hayvanlarımızı, hapis mi edelim hayatlarını? Neymiş, suçlu insanlık değil kendiymiş. Hah! Ciddi ciddi bunu mu düşünüyorsunuz ya siz? Asıl size, 'harbiden neyin kafası bu?'. Pahalı kedisi varsa bakacakmış. Size ne lan ondan, kedisinden? Hayır anlayamıyorum, bu yorumda bile hayvanı parayla sınırlandırmışsınız. Lütfen, o çok iyi uyduğunuz 'insanlık'a saygı duyun ve o düşün IQ'nuzla etrafta gezinmeyin. Huf, cidden bu insanlarla aynı ülkede yaşadığımı düşünmek bile iğrenç hissettiriyor!

Fatiko

Eşim oğlumuzz için altınlarını dahi bozdurdu ölümlerden döndü kedim. Hep bu para göz veterinerler yüzünden bizde bıktık.ilaç masrafları ve giderlerini anlayabiliyorum. Ama çoğu yer abartı fiyatlar veriyor.

luluferss

@minnoskoss_123 tamam, onu yazarken biraz fazla kabalaşmış olabilirim ama o insanların da zaten mağdur durumda olan birinin kalbini kırmak ve boş yere yargılamak gibi bir hakları yok. Ayrıca o yazdıkları yorumların içeriği de hayvanı eve kapatmayı savunur bir üslupta. Bunun için de ayrıca sinirlendim ve inanın sinirimin sadece bir kısmıydı o yazdıklarım. Aslına bakarsanız, yine olsa yine aynısı yaparım ve hiç de pişmanlık duymam. Yine de uyarınız için sağ olun.

minnoskoss_123

Evet veteriner ve mama masrafları için artık elinize geçen paranın bir kısmını biriktirerek ayırın bence de.

minnoskoss_123

@BalliBadem evet anlatıcı da hatalı. Ama öyle değilseniz üstünüze alınmayın. Bunun gibi bir hayvansever bir sitede böyle birşeyi üstüne alınacak birisi de yoktur büyük ihtimalle.

minnoskoss_123

@luluferss aslında haklı olan tarafı savunurken de bu şekilde kabalaşmamak daha iyidir bence. Haklıyken haksız yere düşersiniz çünkü. Ne sizin ne de onların karşı tarafa hakaret etme gibi bir hakkı yok.

minnoskoss_123

@luluferss çok haklısınız. Ben de çok sinirleniyorum ama yine de sakinliğimizi korumak çok daha iyi. Böyle insanların seviyesine düşmemek lazım.