Kedimin Kafasındaki Siyah Şeyler

Kedimin kafa bölgesinde tüylerinin arasında böyle siyah şeyler var. Ne olduğu hakkında bilgisi olan var mı?

4 CEVAP

mervegck06

bu şeyler ıslak kalan bölgelerde oluyor genelde çenelerinde çok oluyor su içtikten sonra nemli kaldığı için .
benim kediminde çene bölgesinde vardı veterinerimiz önemli birşey olmadığını o bölgenin sürekli ıslak kaldığı için yaptığını söyledi.

lwb

Çene bölgesindekiler kedi aknesi oluyor.
Pirelenmiş olabilir

umut93

Dis parazitleri yapilimi pire yumurtasi gibi geldi bana ama emin degilim

Kevserhaksever

Evet benim kedimde de vardı sonra pire olduğu cıktı ortaya pire yumurtasıymış bunlar. Dış parazit yaptırın birde ben hafta da bir sirkeli su sıkıyorum ensesine pireleri uzak tutuyor diye. Öneririm sokağa çıktığı halde pirelenmiyor artık. :))