Labrador Retriever Kızımı Çiftleştirmek İçin En İyi Dönem Ne Zamandır?

kadifeozkan

Anket

ilk döngüden sonra
(1 oy)
ikinci döngüden sonra
(2 oy)
üçüncü döngü ve sonrasında
(0 oy)
farketmez
(3 oy)
Toplam (6 oy)

Labrador kızım 1 yaşını geçti ve iki kez mensturasyona girdi bu güne kadar. Çiftleştirmek için ne zaman doğru bir zamandır? Kimileri 3. adet döngüsünden sonra diyor kimileri 2. den sonra. Tecrübesi olan var mıdır?
(Bu arada fütursuzca köpek çoğaltmak gibi bir niyetim yok fakat Labrador özellikle yetenekli bir arama köpeği ve doğacak yavrular yine eğitilecek ve kamu hizmeti için kullanılacak-bomba, uyuşturucu, yaralı bulma gibi görevler)

1 CEVAP

zcerenoktay

1 buçuk yaşlarında çiftleştirebilirsiniz. Ama bence çok büyük bir yanlış yaparsınız. Sokaklar labrador kaynıyor. Sizler çiftleştiriyorsunuz bizler onları sokaktan kurtarıyoruz. Doğurduğunda 10 tane olacak ve hepsini yuvalandırdığınızda kontrol etmesi çok zor. Yavruların vebalini almış oluyorsunuz umarım bu konu hakkında bir kez daha düşünürsünüz.