Kedim Yavrusu Varken Kızgınlığa Girdi!!

Raubeyaz

Kedim kızgınlık dönemin de evden kaçmıştı,2 gün sonra bulmuştuk. Çevremizde ki insanlar çiftleştiğini söylemişti.Hamile kaldı ve 1 ay önce doğum yaptı. İnternette yavru 4 aylık olduktan sonra anne kızışıyor yazıyordu fakat Kedim sütten kesilmediği halde kızıştı ve köyde tekrar evden kaçtı, yine çiftleşti fakat köyden gelince tekrar kızgınlığa girdi. 1 tane yavrusu var, ilk kaçtığını da gerektiği kadar çiftleşmediği içindir diyor babam fakat sütten kesilmeden saçma geldi. Eğer gerçekten öyleyse yavru sütten kesilene kadar kısırlaştıramam ne yapmam gerek?

2 CEVAP

Bence anneyi en acil şekilde kısırlaştırın. Hormonlar hemen atılmadığı için anne kedi bir süre daha yavrusuna bakmaya devam eder zaten. Sütü kesilmez bence ama kesilirse de yavru kedi süt tozuyla falan desteklersiniz.

Raubeyaz

Kısırlaştırmayı sorduk veterinere,yavru sütü bitirip kesilene kadar kısırlaştırılmazmış sağlık sorunu çıkıyormuş