Kedi Irkını Bulmak İstiyorum

Edparlar11

Merhaba bu kedi hangi ırka ait acaba?

8 CEVAP

ZehraBulutt

Britishler genelde gri olur ama başka renkleri de var. Bu fotoğraftaki ise nadir bulunan golden rengi. Çok yüksek fiyatlara satıyorlar bu renkteki kedileri. Sanırım bu renk bir kedi sahiplenmek istiyorsunuz. Naçizane bir tavsiye vermek istiyorum. Benim iki kedim var biri tekir biri ise cins kedi, bembeyaz mavi gözlü. Zekasıyla, karakteriyle tekir olanın gönlümdeki yeri bambaşka. Bakım ihtiyacı da cins kediye göre çok az. Üstelik onu sokaktan kurtardığınız için bambaşka bir mutluluk duyuyorsunuz. Onu sevince zaten o size dünyanın en güzel kedisi gibi geliyor. Nasıl ki insanın çocuğu kendine çok güzel görünür aynı öyle. Beni dinler misiniz bilmem, ama cins kedi sahiplenecekseniz de lütfen petshop'tan ya da kötü şartlarda hayvanları sürekli doğurmaya zorlayan insanlardan değil, güvenilir bir yerden, annesiyle en az iki ay geçirmiş bir yavru sahiplenin.

ZehraBulutt

British shorthair

Shaco

britsh shorthair golden görünüşleri değerlerini belli etmez onun yerime sokak kedisi kurtar aynı sevgiyi ve şefkati alırsın .

Edparlar11

Sizin yazdığınız sanki gri tüylü hep benim attığım yeşile yakın gibi biraz

mervegck06

british shorthair golden türü

TATA4242

Merhaba kesinlikle,Scottish Straight bir kedi,yani scottish ile british ilişkinin bir ürünü.

TATA4242

Bunu söylememin sebebi,kürkü ve göz rengi.Size tavsiyem anne yada babası scottish olan bir kedi almamanız,tamamen genetik yapısı değiştirilen bir kedi olduğundan,ileride raşitizm hastalığı baş gösterebilir.Onun yerine tamamen ingilizlerin tabiri ile İngiliz mavisi dedikleri,British shorthair yada longhair türünü almanızı öneririm.

bappatan

British shorthair golden point diye aratırsamız bunun çıktığını görürsünüz