Kedimin Çene Aknesi Geçmiyor

Mrtkaytan

Kedimin çenesinde siyah nokta şeklinde kedi aknesi denilen şeyler var ve orası sarı renkli gibi duruyor... sirkeli su ile sildim sonra geçti şimdi tekrardan devam ediyor kedim sirkeyi sevmiyor su ile seyrelttim yine sevmedi ne yapmam lazım

9 CEVAP

Fatiko

Yaş mama mı veriyorsunuz?

bademthecatt

Mama kapları plastikse değiştirin oda akneye neden oluyor ben oksijenli suyla geçirmiştim isterseniz bir deneyin

Mrtkaytan

Dediklerinizi yapacağım teşekkür ederim

prds33

Aynı dertten benim kedim de muzdaripti. Birisi bana sirke ve sarımsak önerdi. Gercekten mucize gibi. Tabi bir sure sonra tekrarlayabiliyor. Kedinin bağışıklığına da bağlı.
Bir tane sarımsak tanesini soyup eziyoruz üzerine azıcık sirke ekliyoruz. Pamukla kedinin aknelerine sürüyoruz. Her gün düzenli yaparsanız çabucak kurur. Kanarsa endişe etmeyin kabuk tutup kendisi geçiyor. Ayrica ben cam kasede buzdolabında sakliyorum. Gecmis olsun.

Mrtkaytan

Çok teşekkür ederimn

jelli

animal health spreyi önermişti veteriner bize akne olan yerlere sıkıyordum en geç 1 haftada geçti. eğer kedinizin bağışıklığı düşük değilse yalanmadığı için çıkıyor olabilir, ılık suyla yemek yedikten sonra ağzının kenarlarını silebilirsiniz.

beautifulcat

Benim kedim de de mevcut ne yazık ki, sabah sirkeli su akşam gümüş suyuyla tedavi uyguluyorum şu an için şayet geçmezse veteriner hekimimize gitmeyi planlıyoruz.

Fatiko

Yaş mama veya mama yedikten sonra çene ve ağzını temizleyip ıslak bezle iyice silim

Mrtkaytan

Sirkeli su ile çene altınds kızarıklık oluştu mu sizde ?