Sokakta Minicik Bir Kedi Gördüm Bide Çok Soğuk Olmadığı Halde Kuyruğu Tir Tir Titriyordu?

gamzearz

Yaklaştım almak için ama elime tokat atar gibi bişey yaptı galiba tırnaklarını kullanmayı bilmiyor her elimi yaklaştırdığımda vurmaya çalıştı zıplayarak çok şirin bişey ya

10 CEVAP

Bellasmom

Annesinin etrafta olmadığına emin misiniz ? Eğer annesi yoksa evinizi ona açmanız tabii ki çok güzel olur.

BalliBadem

Bence yaş mamayla kandırıp kedi kafesine şokun evde düzelir zaten olay eve sokmak

En iyisi ona başta dılarda güvenini kazanmak için yaş mama verin su verin, belki oyuncağınızda varsa, oyuncak oynatın. En sonunda kendisini ellemenize izin vericektir. Sonra kedi size bişey yapmadan eve alabilirsiniz. ☺️

winsti

Belki yanlış belki doğru bilmem ama kediler karınları açken çok üşürlermiş baktınız çok aksi yemek verin ve sevin belki kızmayabilir

gamzearz

Sorumun devamı çıkmamış. Acaba zorla alsam çok mu kızar tırmalar mı onu hırkama sarıp biraz ısıtacaktım bide evde yemek verip geri bırakacaktım.. Ama hiç sevdirmek istemiyor kendini güvenemiyor malesef ne yapıyım sizce

gamzearz

Bence o kedi dışarıda yaşayamaz arabalardan korkuyor ve üşüyor antalyadayım çok soğuk değil halbuki

gamzearz

Çok teşekkür ederim fikirleriniz için aklıma gelmemişti benim, yani huyu hep aynı kalır bişey yapamayız diye düşünmüştüm.. Henüz 5 aydır kedi sahibiydim bende bilgim yoktu pek hayvanlar hakkında sadece izin verenleri sevmeyi biliyodum açıkçası, evdeki kedimin zaten hiçbir sorunu yok olunca da veterinere götürüyodum direk çözüyoduk mesela nefessiz kalıyor gibi ses çıkarmıştı bir gün götürdüm yanında parfüm sıkmayın bişey yutmamış tıkalı değil demişti bidaha sıkmadım ve çözüldü.. Sokakta gördüğümü de o halde bırakmaya dayanamamıştım yarın yaş mama alıp güvenini kazanmaya çalışacağım bakalım en azından hava soğuk olunca gelsin istediği zaman geri çıksın, bide garip olan diğer kardeşlerini de gördüm bugün çağırdım onlar koşa koşa geldiler kucağıma aldım yolun ortasında durmasınlar araba gelir diye gayet sakin sakin durdular hemde saatlerce sevdim onlar titremiyodu da hatta, sadece yukarıda bahsettiğim kardeşlerinden bir tanesi huysuz ve tedirgin tırnak da çıkarmıyor tokat atıp geri geri gidiyor yaklaşınca

gamzearz

Annelerini de tanıyorum 1 hafta önce yavrularıyla yanyana yürüyodu.. Dün gördüğümdeyse tek başınaydı, yavrularından ayrıydı neden bırakmış anlayamadım.. Yavrular belli bir aya gelince mi bırakıyorlar

BalliBadem

Tavru hasra olabilir dediklerinizden aklıma bu geldi ölüme ihtimali var bunu düşünerek hareket edin derim yoksaçok üzülürsünüz

BalliBadem

Yavru hasta*