İltihaplı Göz

Bcanaydn

Sokakta annesi tarafından bakılmayan kedi gözlerinde sorun var iltihaplı gibi etrafında beyaz gibi görmüyor mu onu da anlamadım yaş mama verdim sürekli mamanın içine girip çıktı veteriner uzak ilçede yaşıyorum fikri olan var mı

6 CEVAP

lwb

Genta göz damlası deneyebilirsiniz

Bcanaydn

Nasıl kullanıcam

lwb

Eczaneden alabilirsiniz, sabah akşam-birer gözüne damlatın

TATA4242

Merhabalar,öncelikle şunu belirteyim;kesinlikle kimyasal bir ürün kullanmayın.Bunu söylememin sebebi,doğallık varken ve sorununuz basit iken tercihinizi kimyasaldan yana yapmayın.Bunu dış parazit ve iç parazit konusunda hiç bir faydasını görmeyen birisi olarak söylüyorum.Demlediğiniz papatya çayını,pamuk ile gözüne masaj yapabilirsiniz.Bir kaç gün uygulayın yeterli.Diğerleri gibi kimyasal olmadığından tepkimeye yol açmaz ve daha güvenilir.Dış parazit işin daha papatya çayını kullanabilirsiniz,ek seçenekler ise,lavanta yağı,biberiye ve en güzeli elma sirkesi,iç parazit içinde kullanılabilir.

eozgeu

ilaç kullanmadan önce bir şekilde veterinere götürün çünkü çoğu hastalıkların ilk belirtisi göz enfeksiyonlarıdır. buna grip de dahil kulak enfeksiyonu ve gençlik hastalığı gibi ciddi hastalıklar da dahil. zaten eğer bir hastalıktan kaynaklıysa yorumdaki önerilen şeyler işe yaramayacaktır. 3 gün içinde eczanedeki ilaçlar basit göz enfeksiyonlarını geçiriyorlar ama hala devam ediyorsa başka hastalıkların belirtisidir.

Bcanaydn

Büyük ihtimalle gözde sorun var çünkü yarım kapalı gözü ve etrafı beyaz