Yemek Yerken Diş Gıcırdatması

radagast

1 hafta önce sokakta bulduğum bir yavru kedim var. elimin üzerine koyduğumda avcuma sığıyor, küçük bir kedi yani. kuru mama aldım fakat onu yerken dişlerini gıcırdatıyor. bunun nedeni nedir acaba? diğer mamaları yerken (yumurta, ciğer) bir sorun yok fakat kuru mama yerken oluyor bu durum. şimdilik geçici olarak kullandığım mama ise petshop'un verdiği şeker içermeyen, ishal önleyici, küçük taneli bir mama.

4 CEVAP

Bellasmom

Mamayı kırarak yemeye çalışıyor ve yavru olduğu için zorlanıyordur. Benim kedim de aynısını yapıyor.

iameceevans

Avucuma sığıyor dediğinize göre baya küçük bir kedi arkadaşın dediği gibi mamayı kırmaya çalışıyordur. Daha bebek olduğu için yemekte zorlanabilir. Zamanla alışır.

winsti

Umarım sağlık sorunu yoktur benim kedim salam yedirdiğimde bile dişlerini gıcırdatıyordu

radagast

yanıtlarınız için teşekkür ederim.

sağlık sorunu olarak şuan sadece ishal ama o da geçti sayılır. birde öksürüyor arada sırada, sanki boğazında bir şey, bir yumak varmış gibi oluyor ama o şet çıkmıyor bir türlü. onun haricinde gayet iyi