İlk Kez Sahiplendim Beslenme Hakkında Bilgi Verirmisiniz

akindiler

chihuahua ırkından 7 aylık bir can sahiplendim hassas olduklarından dolayı biraz korkuyorum salam sosis balık tavuk sebze meyve ne vere bilirim .somon balıklı bir.mama kullanıyorum ama sanki gerekli.beslenemiyormuş gibi geliyor bana. elma yedi ayva yedi 7 gündür bende 1 kere omlet verdim. başka ne tarz yiyecekler verebilirim. açıkçası mamalar çok sağlıklı gelmiyor bana

4 CEVAP

lwb

en az kedilere olduğu kadar köpeklere de yararlı çiğ beslenme, araştırıp başlamanızı öneririm ya da mamaya takviye olarak arada verebilirsiniz
salam ve sosis gibi işlenmiş et vermeyin

minnoskoss_123

Evet kediler için çiğ besleme daha güzel ama köpekler için ne kadar sağlıklı bilmiyorum. En kaliteli mamalar şuan N&D, Orijen, Acana gibi mamalar. İçerikleri gayet güzel. N&D çok besleyici. Narlı, yaban mersinli, elmalı, portakallı, balkabaklı vb. birsürü seçeneği var. İçinde sadece bunkar yok tabiiki et de var. Fiyatları herkese göre uygun olmuyor ama en kaliteli bir şekilde bakmak istiyorsanız bu mamalar size uyar bence. Çok tatlı bir köpeğiniz var bu arada, tüyü kadar ömrü olsun.

akindiler

çok teşekkür.ederim bütün can dostlarımızın tüyü kadar ömrü olsun. Bana veterinerimiz prochoice somonlu sebzeli yi.önerdi. katır kutur. yiyior şuan da salam sosis.vermemek te karar kıldım ızgarada pişmiş haşlanmış tavuk ayda 1 kere yararlı olabilir dedi arkadaşım yavaş yavaş korkumu yencem ☺

meriistt

merhaba;
havuç, haşlanmış yumurta, hamsi, haşlanmış tavuk, elma, armut, et suyu.. bunları da rahatlıkla verebilirsiniz.