Kedilerinize Tavsiyem,Paranızı Çöpe Atmayın.

TATA4242

Kedileriniz için uygun mamalar

4 CEVAP

TATA4242

Ayrıca kedi sağlığı için sayacağım malzemeleri evde bulundurun ve vet.ücreti derdiniz fazlasıyla aşşağıya insin.Bunlar;Doğal elma sirkesi,lavanta yağı,biberiye yağı,kontoron yağı,kuru papatya şeklindedir.Toplayınca çok az bir rakam ortaya çıkıyor.Elma sirkesini haftada bir yada dilerseniz ayda bir tüm vucuduna fıs fıs yardımı ile yapabilirsiniz,suyuna bir (1 su bardağı suya)1 tatlı kaşığı atabilirsiniz,eğer içmez ise oranı düşürüp 1 çay kaşığı atın.İç parazit için birebir.Dış parazitde ise çok etkili,ayrıca tüy sağlığının arttığını göreceksiniz.Papatya çayıda demlenerek,derisi için aynı şekilde kullanılabilir.Lavanta yağı ve biberiye tamamiyle haşare kovucudur,kediniz pireler ve parazitler için,emin olun itici olucak,gelenler dahi kaçmak isteyecektir.Bunun için pire damlası gibi 4,5 damla kadar kedinizin omuz arasının yukarısına yapın ki yalamasın,kısa sürede kuruya cak yalasa dahi problem oluşturmayacaktır.Kesinlikle papatya,lavanta,biberiye suyuna dökmeyin.Şunuda belirtmek isterim,papatya kediler için güzel bir kokudur,yani severler.Lavanta,sirke ve biberiye için aynı şeyi söyleyemiyeceğim.Eğer elma sirkesi uygular iken kedinizin ağzından salya gelir ise korkmayın,tamamiyle normal bir durumdur.Gerçek manada elma sirkesini duş kadar sevmiyorlar,ama duşdaki gibi size tıslıyacağını sanmam.Elma sirkesi ve Papatyayı uyguladıkdan sonra oyalamanıza gerek yok,yalaması problem değil,tüm vucuduna uyguladığınızdan kısa sürede deri altına nüfuz edecektir.Kısaca şundanda bahsediceğim,eğer kedinize pire vs.gelmiş ise bu saydığım üçlü çok etkilidir ve biberiye ve lavanta kaynatıp odaya koyduğunuzda, buharından dolayı etrafa yayılan koku ile pireler kaçacak yer arar cam pencereleri açın.Keyfinize bakın.Sağlıcakla...

TATA4242

Attığım resimlerde matisse ve ndnin ürünleri mevcut,İkiside İtalya menşeili Farmina markasının ürünleri.Arasındaki farklar,fiyat ve kalitedir.Matisse daha ucuz ve gluten içerir.Nd ise içermez ve daha kalitelidir.Bunun haricinde Acana,Orijen ve İnstinct markaları gayet başarılıdır.Kedinizi tek tip mama ile beslemek istemeyenlere ikisinide öneririm ara ara geçiş yapabilirsiniz.Eğer kediniz için en sağlıklısını isterseniz çiğ et karışımları ile kendi mamasını yapabilirsiniz,uygun ölçüde vitamin ve mineralleri eklediğinizde yan etkisini görmezsiniz,aksine kedileriniz daha sağlıklı olur.Bunun haricinde,uğraşmak istemeyenler ve vakti olmayanlar için,önerim kedilerinizi tamamiyle yaş mama ile beslemeniz yönünde olur.Bu mamalarda ise önerilerim Mırmır markasını bütçesi yüksek olmayanlar için tavsiye ederim.Bütçesi iyi olanlar ise Nd veya Nutri Feline markalarını tercih edebilirler.Bunları söylememin başlıca sebebi,kuru mama ile beslenen kediler yeteri kadar su içmezler ve ileride farklı hastalıklar baş gösterir.Çiğ et yiyen hayvanlar,su ihtiyacının 3/2 sinden fazlasını karşılar,gerisini normal şekilde su içerek tamamlamış olurlar.Konserve mamadada durum aynı şekildedir,tek farkı konserve mamada emek sarf etmessiniz,bütün ihtiyaçlarını oradan alabilirler.Diş fırçalamasını belirli aralıklarla yaptığınızda kedinizde hiç bir problem olmayacaktır.

lwb

Mama arayan binlerce foruma tek bir yerde cevap...elinize sağlık

TATA4242

@lwb teşekkürler,ülkemizde bulunan mama markaları arasında en iyileri bunlar,yurt dışında çok daha iyileri mevcut.Bazıları şu şekilde Innova Evo,Wellness,Pure Vita ve Türkiyede zorda olsa alabileceğiniz 4/3 ü gerçek et olan kaliteli Farmina markasının Cimiao ürünüdür.