Kedi Mırlarken Salya Akıtıyor Neden ?

SenanurKsl

Merhaba benim iki tane kedim var 2 3 gün önce acil bir durum için arkadaşımın dişi kedisini geçici olarak eve aldım 6 aylık, geldiğinden beri 2 kere bişey farkettim ben severken mırıldarken damla damla salya aktı ağzından su gibi böyle acaba neden olur bu fikriniz var mı ?

14 CEVAP

benim kedim 3 yaşında ve bebekliğinden beri bu durum böyle. şu zamana kadar sırılsıklam olmam dışında ne bana ne kendisine bir zarar geldi. umarım bu durum kediciklerimizin sevgisi ve keyfini belli etme durumu olsun

ZehraBulutt

Bazı kedilerin köpekler gibi keyifli ve mutlu olduklarında salya akıttıklarını okumuştum.

SenanurKsl

İlk bi kaç gün kedilerle tıslaşsalarda suan alıştılar oyun oynuyorlar stresten desem suan stresli değil gayet kuyruk havada etrafta oyun oynuyo yanıma çıktı seviyodum mırlıyodu damladı yastığıma 2 3 damla

SenanurKsl

Teşekkür ederim ben de korktum acaba iç parazit ya da bi hastalığımı var diye, iç parazit hapı yutturmuş arkadaşım 1 ay önce falan galiba

SenanurKsl

Bi de arkadaşımdayken daha önce hiç salya akıtmamış

ZehraBulutt

Ya kıskandım sizi şu an benim kedilerim bir aydır birbirlerine alışmadılar. Ne kediler var ya, benim kedim bozuk galiba :)

ZehraBulutt

Veterinerinize sorun isterseniz mesajla falan, ama onun dışında her şey normalse ben endişelenmezdim.

SenanurKsl

Ahahahah ya benim 2 tane kedim var 2. Kedimi sahiplendiğimde onlar da 1 ayda anca alıştılar ama şimdi düşününce çok yanlıs hareketler yapmışım diyorum biraz da normalmiş ben sebep olmuşum bazı şeylere, misafir kedi geldiğinde daha dikkatliydim taktik uyguladım biraz da 2 günde alıştılar ben de şaşırdım hele büyük kedim kıskançtır normalde belki dişi kedi olmasının etkisi de vardır bilemiyorum kısırlar ama :)

benim kedim 3 yaşında ve bebekliğinden beri bu durum böyle. şu zamana kadar sırılsıklam olmam dışında ne bana ne kendisine bir zarar geldi. umarım bu durum kediciklerimizin sevgisi ve keyfini belli etme durumu olsun

ZehraBulutt

Sophie kediniz nasıl oldu, görünce sorayım dedim.

SenanurKsl

Taktik dediğim klasik alıştırma yöntemi aslında ben ilk kedilerimi kucağımda diğerine götürmüştüm orda başlamıştı tıslaşmları alıp alıp zorla yanına götürüyordum bu sefer onlara göstermeden kutuda gizlice soktum eve hemen zaten bi oda boştu oraya kumunu mamalarını koymuştum hemen oraya götürdüm kapattım kapılarını baya bi fark etmediler yabancı kedi geldiğini sonra sürekli yeni gelenin bıyıklarına elimi sürüp elimi diğer kedilere koklattım oyuncağını bıyıklarına sürüp diğer kedilerime verdim yeni gelene de yaptım sürekli devam ettim Buna, sonra odada olduğunu farkedip kapıya geldi kedimin biri orda takılmaya başladı alttan patileştiler derken açtım kapıyı kutuda çıkardım salona getirdim tısladılar biraz yeni gelen çok korktu tısladı sürekli o akşam tısladılar sonra yavaş yavaş alıştılar bi baktım oyun oynamaya çalışıyolar diğer kedim daha korkaktı odaya kaçıyoru sürekli o da 4 5 güne alıştı diyebilirim. Ayrı odalarda tutup mümkün olduğunca uzun süre bir araya getirmemek gerekiyor bence 4 5 gün ne kadarsa artık sürekli kokularını koklatmak gerekiyo ama büyük bi ihtimal siz de denemişsinizdir bunları diye düşünüyorum belki de dişi olduğu içindir dediğiniz gibi. Merak etmeyin 1 ay da 2 ay da sürse alışıyolar bir şekilde umarım alışırlar en kusa zamanda.

ZehraBulutt

Evet evet denedik bu dediklerinizi hala da deniyoruz. Uzun uzun anlatmışsınız sağolun. Benim büyük kedim çok fena, yavruya saldırıyor boynunu falan ısırıyor. Nasıl alışacaklar bilmiyorum.

SenanurKsl

Ahh üzülmeyin elbet alışacaklar umarım daha fazla sürmez minnoşlar kanki olur

ZehraBulutt

Ne taktik uyguladınız biz de uygulayım denemediğimiz bir şeyse. Dişi olması etkilemiştir bence bizim ikisi de erkek.