Kedimin Ağzındaki Salya Ve Dışarıya Cikarttigi Dil

siyahbeyaz91

benim yaklaşık 6 yada 7 aylık erkek kedim var doğduğundan beri besliyorum evde beslemiyorum bahçede besliyorum 2 gün önce onu bahçede sevmeye gittiğimde ağızından salyalar akıyordu peçeteyle sildim şimdi ben misafirlikteyim haberi yeni aldım kedim dilini dışarıya çıkarmış yaninda kardeşiyle yatıyormuş bu neye işaret eder? kardeşine hastalığı geçer mi ? hastamı? ciddi bir şey mi ? neyden kaynaklanıyor? ne yapmam lazım? veterinere götürürsem ücreti ne kadar tutar yazar mısınız acilen?

5 CEVAP

surpriz

böyle bir kediye rastlamıştım ve kedinin sorunu dişeti problemiydi. diştaşı dişeti enfeksiyonu ya da çürük dişleri ağzında yaraları vs olabilir. bu sebeple tedavi edilmesi gerekir. biz bu tedaviyi maalesef ki evde kendimiz yapamayız. belki diş çekimi belki de taş temizliği vs gerekir duruma göre. bunların da fiyatını bilmiyorum

surpriz

bu bahsettiğim durumlarda kedi yemek yemede hatta su içmede bile zorlanabilir. beslenmesini takip edin. bulaşıcı olduğunu sanmıyorum

siyahbeyaz91

çok teşekkür ederim

BalliBadem

Tedavi olunca kedi için çocuk fırçası ve biraz hindistan cevizi yağı alın haftada 1 falan fırçalayın yaşlansada bidaha bu tarz bi problem yaşamaz sağlam kalır dişleri ama zor gelirse kedileriçin ağızbakım ürünlerindende alabirsiniz

siyahbeyaz91

@ballibadem cok tşk