Tuvalet Temizliği

Bellasmom

Merhaba, kedinizin kumunu değiştirme zamanı geldiğinde kutuyu nasıl temizliyorsunuz?

11 CEVAP

ZehraBulutt

Ben çamaşır suyuyla yıkayıp iyice duruluyorum. Sağlıklı değil ama başka türlüsü içime sinmiyor.

betulaltundal

Kabı tamamen boşalttıktan sonra kedi şampuanı döküp bol bol köpüklüyorum fırçayla daha sonda kaynar suyla duruluyorum. Şampuan zaten kedilere özel olduğundan zararı olmaz diye düşünüyorum çamaşır suyu tehlikeli olabilir bence.

Kaba hergün bir kepçe temiz kum koyuyorum. Böylece bir sirkilasyon oluyor, temizlemeye gerek kalmıyo

BalliBadem

Kumu çöp poşetine döküyorum sonra banyoda kabı sünger ve sıvı sabun yardımıyla yıkıyorum

ZehraBulutt

Veterinerlerin temizlikte kullandığı zefiran diye bir madde var o daha iyiymiş çamaşır suyuna göre.

aleynarin

kaptaki kumu poşete boşaltıp kaba yapışan kumları da suyla iyice temizliyorum sonra çok iyi temizlensin diye kabı biraz sirkeli suda ya da sabunlu suda bekletip iyice duruluyorum

surpriz

kumu tamamen boşaltıp dibine yapışan kum varsa kürekle iyice çıkarmıyorum. çamaşır suyu döküp üstüne sıcak su dolduruyorum. bir süre bekletip sıcak suyla duruluyorum. sonra iyice kurulayıp belki çamaşır suyu kokusu kalmıştır diye havalandırıyorum. yeni kumu döküp belli aralıklarla karıştırıyorum. tozu iyice çıksın diye. sonra kullanıma hazır
ama kum poşeti kullanmayı düşünüyorum açıkçası

lwb

Kumu çöp poşetine boşaltıp duru su ve sirkeyle temizliyorum kabı

Siyammm

1-2 haftada1 tüm kumu çöpe atın kabı sirkeli su ile temizleyin sonra 6-7 cm kalınlığında yeniden doldurun
(Sirke bakteri oluşmaması için önemli)

Bellasmom

Cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

mervegck06

kedi kumu poşeti kullanıyorum haftada 1 kez poşeti değiştiriyorum 2 haftada 1 kez de kumu tamamen değiştiriyorum. 2 ayda 1 kez de zefiran ile dezenfekte ediyorum