4. Ayda Kızgınlık???

mavitilki

Merhaba kedilerim henüz 4 aylık ancak kedilerimden birini diğerinin üzerine çıkıp çiftleşmeye benzer bir hareket yaparken gördüm. Etrafta hiç idrar görmedim. Kızışıyor olabilir mi 4. ay biraz erken değil mi?

4 CEVAP

lwb

İkisi de erkek sanırım, üstünlük hareketi de olabilir ama kızgınlık belirtisi olma ihtimali de var tabi ki

mervekar

yok erken değil kız kediyse normal bizimkide öyle oldu

Bugün veterinerimden öğrendiğim kadarıyla 4.aydan itibaren erkek kedilerde kısırlaştırma yapılıyormuş 8.ayını geçmemesi gerekirmiş.

patiska

Merhaba benim oğlan yeni kısırlaştırıldı, 5-6 aylık ama evde dişi kedi olması hızlandırmış kızgınlığı zaten tetikte idik kızdan dolayı ilk işaretlemeler, hareketlenmeler kaçma eğilimi art arda gelince süreç biraz erkene alındı. Çok tereddüt ediyordum erken olduğunu düşünüyordum ama kısırlaştırma operasyonu bitince veterinerle görüştüğümde testislerin kızgınlıktan büyüdüğünü söyledi. Kızı bu hafta götüreceğim umarım zamanında yakalamışızdır da gebe değildir.