Isırma Olayını Ne Yapacağız?

KediVelisi_

Arkadaşlar kedim 3.5 4 aylık hemen hemen ancak son bir haftadır feci derecede ısırmaya alıştı ne yapsam vazgeçmiyor? Bu hep böyle mi devam edecek?

14 CEVAP

izmir_pet

Kesinliklr en basindan isirtmamalisiniz oyun icin olsa bile aliskanlik yapiyor. Buyuse bile isirma eylemi devam eder. Kesinlikle isirtmayin sesini yukseltin hayir diyin veyada tepkinizi gosterin. Oyun oynuyorsaniz oyunu birakin, bir sure bunu basarirsaniz, buyuk olcude unutacaktir. Ayrica suan dis degisim doneminde disleri kasiniyordur. İsirabilecegi oyuncaklar alabilirsiniz

Siyammm

İlk başta yapmamak gerekiyor sokakta baktığımızda kediye bir kez elimle oynatmistim sonra elime atlar oldu . eğer bıraktırmak istiyorsanız fısfısla ısırdığında su çıkabilirsiniz kesin çözer diye düşünüyorum . bazıları buna karşı ama yapçam bişey yok yıllarınızı geçireceksiniz inş. Birkaç fıstan sonra yapmaz bence bir daha ısırmamasına değer

Anonymus552223

Enerjisini baska oyuncaklara yönlendireceksiniz, hayir demeyle olmaz, sonucta bu hayvan avci bir hayvan enerjisi cok, elinizi av olarak gormesin, oyuncak atin ona saldirsin

hasancy

Benimki de yaklaşık 6 aylık dişleri kaşınıyor sürekli sanırsam plastik oyuncaklar aldım sürekli onlarla oynayıp onları dişliyor bir süredir ortadan kalktı sorun sende oyuncak alıp oynamasını sağlarsan sorun çözülüyor diye umuyorum.

introvert

Isırmaya başladığı anda elinizi çekip ilgisini oyuncaklara yöneltebilirsiniz ki oyuncakları ısırmaya başlasın. Ya da oyunu bırakıp ortamdan uzaklaşın o anda. Bazı kediler bırakmayabiliyor galiba, ben de yavruyken bıraktıramadım belki de ben beceremedim bilmiyorum, maalesef hala ısırıyor.

mervekar

en bastan bunu yapmıycaktınız artık bunu bir oyun olarak görüyor yada dişleri kasınıyodur . ellerinizi ısırmaya basladığı zaman sert ve yüksek bir sesle hayır diyin bir süre ilgilenmeyi bırakın bir müddet bunu devam ettirin alışacaktır eminim bizimkilerde öyleydi

Siyammm

Su sıkmak stememenizi anlıyorum fakat sizin canınız yanıyormuş onlarda kendi aralarında kavga edip sonra birlikte uyuyor duygusal olarak çok zarar vermez. Jackson galaxy kedi eğitmeni youtupta videoları var , kedi olmasıyla yorun bir süre sonra mecali kalmıyor . şunun gibi maçtan sonra her yerinizde ter akarken dinlenmek istersiniz daha fazla oyun değil. Ayrıca canınızı yandığını anlamıyor olabilir

Bcanaydn

İlk başta öyle alıştırmayın hayır diyin falan deniliyorda ben bunların hepsini yaptım eve envai çeşit oyuncaklar aldım yüksek sesle hayır dedim şiii dedim suyu bile denedim aylarca ama yok atamıyoruz enerjisini bütün gün evde beraberiz oyun da oynuyoruz ama huzurlu gırlarken kedini sevdirmeyw geliyor hop kapıyor beni bunun için geçen böyle post açtım aynen böyle açıkladım yine sahibi suçlu denildi olmayınca olmuyor her hayvan karakteri bir değil bizimki uslu araba seyahattinde asla sorun çıkarmaz yada veterinere giderken olsun evde öyle yaramazlıkta yapmaz gel görün ki her şey tam olmuyor ( ki bi ara ellerime kollarıma kolonya sirke karışımı da sıkmıştım tamam hiç yanaşmadı ama ben kokuduan bittim)

aleynarin

benim kedimde öyle karton veya ayakkabı kutusu koy işe yarıyor sürekli onları ısırıyor onun dışında hayır demek benim kedimde çok işe yaramıyor arada bi elimi ısırıyor tabi ama oyun amaçlı

Mha8

Yanına aynı cinsten bir kedi alın aynı gün keser

Siyammm

Dişleri kaşınıyordur eğer oyun oynuyorsa hemen ilgiyi kesin
Zarar vermek içinse sertçe hayır diyin ilgisini oyuncak vb şeylere yönlendirin

KediVelisi_

Hepsini denedim sonuç hüsran galiba bu hep böyle devam edecek

KediVelisi_

@Siyammm Aslında korkutarak yapmak istemiyorum ama artık engellenemez hale geldi yüzüme atlayıp dudağımı falan patlatacak derecede ısırmaya ve tırmalamaya başladı Bi de tamamen ilgiyi kesip deneyeceğim umarım işe yarar bu arada güzel dileğiniz için teşekkürler umarım onunla yıllarımızı birlikte geçirmek nasip olur

mervegck06

bebek olduğu için çok normal oynamak istiyor. bunu alışkanlık haline getirmemesi önemli ısırdığı an sertçe ama çok yüksek olmayan bir ses tonu ile hayır deyin ve 10-15 dk ilgilenmeyin. bu davranışta kararlı ve tutarlı olun. bir süre sonra ısırmadığını göreceksiniz.