Yavru Kedi Agizda Akinti Ve Koku Normal Mi?

izmir_pet

3-4aylik kedim uyurken agiz yan taraflarinda hafif sivi birikiyor ama damlicak kadar dgl. Ve agzi bayagi kokuyor. Agiz kokusu dis degisim doneminden olabilir fakat dis etlerinde sorun olup olmadigina bakamiuorum, agzini acamiyorum. Yavru kedilerde bu durum normal midir? Bilgisi olan varmi acaba?

15 CEVAP

Evet ağzı iltihaplanmıştır diyecektim ben de. Karma aşısı olmayan yavru kedilerde herpes virüsü çok sık görülüyor. Bağışıklığını güçlü tutmaya çalışmanız iyi olur.

Siyammm

Küçük olduğu için ağzı korkuyordur iç parazit olabilir
Uyurken belki salya bırakıyor olabilir

minnoskoss_123

Bizde de akıntı değil ama koku var.

izmir_pet

Minnoskoss gorysmeyeli uzun zaman oldu hatirlsdim sizi. Bircok kediye sahip cikiyordunuz:) Hmm evt koku oluyor, o normal biliyorumm. İnsallah baska bisey yoktur bizimde cok tesekkurlerr

minnoskoss_123

@izmir_pet teşekkürler, inşallah:)

surpriz

kedinizin karma aşısını yaptırdınız mı

izmir_pet

Kedimi yeni aldim ve karma yaptirmadim parazitleri tekrarlamak zorunda kaldik cunku pis bir ortamdan almistim pireliymis ve pisti kedim bayagi. Ama arkadaslae herkese cok tesekkur ediuorum. Dun birden yanagi sisti ve bayagi sari iltihap akmaya basladi sabah ve veterinere gittik hemen. Agiz enfeksiyonuymus, dis etleri bayagi sismis hatta kararmis cokkotu hale gelmis,yemek yiyemez hale geldi bir gecede. 2igne yapildi ve birkac saate siskinlik indi, iltihap kurudu. Spreyimiz da var kullaniyoruz. Yarin bir ignemiz daha var ama iyilesti sukur

izmir_pet

Arkadaslar herkese ornek olmali bence, boyle bir durumdan suphelenirseniz vakit kaybetmeden vet.hekime gidin. Eger en basindan bilseydik aci cekmezdi yavrucuk ve biz anlayamiyoruz aciyor diyemiyorlar. Hep uyuyan minigimm suan cok hareketli masallahhh:))

izmir_pet

Kedizeytinvepeynir - cok sagolun evt oyleymis ve bu yavrucuk cok yuva degistirdi stres altinda da kaldi, haliyle mama degisimi vs vs. Ve mantar hastligi atlatti 1aylikken. Dolayisiyla biraz daha hassas

surpriz

karma aşıyı bu yüzden sormuştum. karma aşısı içinde ağız enfeksiyonlarında etkili olan bir virüse karşı da aşı var. bu aşı yapılmadığında sizin kedinizdeki gibi sorunlar olabiliyor. çok geçmiş olsun

izmir_pet

Cok tesekkur ediuorum. Kedi 1haftadir bende ama 1ay once ic dis parazit yapilmjs ve bende gecen hafta tekrar dis parazit yaptirdim. Parazit olacagini sanmiyorum yani. Uyurken salya birakabilir mi saglikli bir kedi dediginiz gibi acaba?

izmir_pet

Aslinda 2kedim daha var ama yavruluk donemlerinde yasamadim hic bu durumu ve bilgim yok malesef

izmir_pet

Arkadaslar herkese ornek olmali bence, boyle bir durumdan suphelenirseniz vakit kaybetmeden vet.hekime gidin. Eger en basindan bilseydik aci cekmezdi yavrucuk ve biz anlayamiyoruz aciyor diyemiyorlar. Hep uyuyan minigimm suan cok hareketli masallahhh:))

izmir_pet

Ozur diliyorum 2kez gonderildi yorumum

izmir_pet

Bunu bilmiyordum sizden ogrendim İrfan bey. Çok tesekkur ediyorum sayenizde ogrenmis oldum:)