Yavru Köpeğimi Nasıl Eğitirim

Gnarvakasi

Bu hafta yavru bir golden sahiplendik henüz 50 günlük tuvalet eğitimi aşamasındayız pede baya alıştı ama yine de salon halısını pisliyor bir diger konuda yavru köpeğimin kedimin mamasıni yemesini nasıl engellerim farklı odalara koymayı denedim şimdilik masanın üzerine koydum bu konuda fikir önerebilir misiniz?

2 CEVAP

yarengenc

merhaba biz de yavru goldenimizi 40 gunlukken sahiplenmistik ve pede isemesi gerektigini ogrettik fakat cok nadiren de olsa pedin dokusuyla halinin dokusunu hala karistirip haliya da yapabiliyor (su an 3 aylik) umarim bunu cozucez egitim konusunda da biz ilk once gel dedigimizde bize gelmesini ogrettik hizli ve heyecanli bir sekilde gel diyince zaten ilgisini cekiyoruz ve geliyor geldigi zaman da odul mamasi veriyoruz(odul mamasi kesinlikle cok ise yariyor biz birkac mama denedik ama odul mamasi olarak sosis kullaniyoruz su an hem severek yiyor hem de fiyati uyguna geliyor) sonra oturu ogrettik kendim elimle oturtutup ayni anda otur diyordum sonra odul mamasi veriyordum oturdan sonra yata gectik mamayi asagida tutup yat diyerek daha sonra hayir tut birak bekle gibi komutlari ogrendi yine odul mamasi yardimiyla goldenlar kesinlikle cok akillilar ve tahmin ettiginizden bile hizli ogreniyorlar bir de son bir tavsiye olarak clicker kullanabilirsiniz (clicker sesini duyduktan sonra odul alacagini biliyor ve odulunu almak icin bekliyor) baska sorunuz olursa sorabilirsiniz size yeni dostunuzla mutluluklar :)

Gnarvakasi

Çok teşekkür ederim yardımınız için tavsiyelerinizi dinleyeceğim