Kedimin Ön Dişi Düştü

baharkkk

Merhaba, yaklaşık yarım saat önce 4 aylık kedimin ön dişi düştü. Kedilerin de insanlar gibi süt dişleri dökülüp yerine yenisi çıkıyormuş. Fakat aklıma bir şey takıldı. Kedilerin ön dişlerinde sadece 1 tane uzun diş olmaz mı? Bizimkinde neden 2 tane var ve bu düşenin yerine başka çıkar mı? Bir de diş düştükten sonra ekstra bir bakım yapmam gerekiyor mu? Düşeni mavi ile işaretledim. Yardımcı olursanız çook sevinirim. Patili günler :))

5 CEVAP

Siyammm

Evt bir tane olur diye biliyorum süt dişiyse normal bence bi veteriner inize danışın

TATA4242

Bu kedide bir problem yok,ben dişleri saklamıştım,bizimkiler kaybetmiş.Gayet sağlıklı bir kedi.Üstelik gösterdiğiniz azı dişi yanındaki ise değil,aradaki düşücek zamanla tek kalıcak.diğer taraf içinde aynısı geçerli.Korkmayın.daha bunlar kolay günleri,kediyle kalın :)

Tdemiroz

Kediniz kaç aylık bilmiyorum ama 4-5 aydan itibaren süt dişlerini döküp yerine yenileri gelirmiş. Bizim de öyle oldu. Ağzında önce başka sivri dişler belirdi azıcık, ardından eskileri düştü. Yenileri büyüdü. Ama siz yine de bir bilene veretinere danışın

baharkkk

teşekkür ederim arkadaşlar bir sürü dişimiz düştü, yenilerini çıkarıyoruz:))

baharkkk

yarın veterinerimle de danışacağım. sizinkinin de dişleri böyle miydi peki? önde ikişer tane uzun diş?