Dişi Kedimde Bej Renkte Koyu Akıntı Fark Ettim

SenanurKsl

Arkadaşlar merhaba 6 aylık civarında dişi bir kediye bakıyorum kızgınlık dönemindeydi geldiğinde bi kaç önce bitti kızgınlığı az önce severken bej renkte koyu kıvamlı akıntı vardı organında korktum açıkçası iltihap olabilir gibi şeyler gördüm internette öyle bi hastalık varmış galiba yaşayan var mı daha önce bunu

16 CEVAP

SenanurKsl

Kedimi veterinerimize götürdüm hemen pyometradan şüphelendi o da kanını aldı test yapıldı ve kan sonuçları tertemiz çıktı herhangi bir enfeksiyon yok onun dışında ateşi de yok, böyle olunca pyometra olsa kan değerlerinde mutlaka bi artış olurdu ama biz yine de garantiye almak için antibiyotik yazalım dedi, daha sonra başka veteriner arkadaşına da gönderdi fotoyu ve sonuçları o antibiyotik de kullanmasın demiş sonuç olarak sadece takip edilmesine karar verildi devam edecek mi duracak mı diye, karma aşıları yapılana ve imuneks vs bağışıklığını güçlendirene kadar 1 ay içerisinde de kısırlaştırılması planlandı. Zaten pyometra ise kısırlaştırma çok riskli ve ölümcül olabilirmiş öncesinde tedavi olması vs gerekirmiş, sonuç olarak durum bu durumunu takip edeceğiz umarım durur akması.

lwb

İnternetten de baktığım pyometra kedili köpeklerin akıntısıyla birebir kedinizin akıntısı, ne olur ne olmaz bi vete götürün daha fazla ilerlemeden.
Benim kedimde de baş göstermeye başlamıştı kısırlaştırmadan önce ama bu kadar yoğun değildi, tek çözümü kısırlaştırmak oluyor ilaç vs kullanılsa da tekrar nüksediyor büyük ihtimal

lwb

dış etkenlerden kapıyolar bu hastalığı kızgınlık döneminde genitalleri hassas olduğu için, tuvaletin pis olmasından bile kapmış olabilir örneğin.
bulaşıcı olduğunu düşünmüyorum ama ne olur ne olmaz dikkat etmekte fayda var, ayrıca belki başka bir şeydir hemen kötü düşünmeyelim önemli olan hekimin ne dediği biz sadece yorum yapıyoruz biliyosunuz

lwb

umarım kötü bir şey değildir,dediğim hastalığın tek çaresi de rahimin alınması yani kısırlaştırmak

lwb

Gidince bizi de bilgilendirin lütfen

lwb

Evet kısırlaştırmak

lwb

Tehlikeli bi şey olmadığına çok sevindim, umarım her şey iyiye gider
Imuneks kullanımını nasıl önerdi acaba? Kaç gün ve kaç cc

surpriz

çok geçmiş olsun

SenanurKsl

Çok teşekkür ederim bu arada haberiniz olsun şu sıralar calico virüstü sanırım çok yaygınmış karma aşıları ihmal etmeyelim bu bebeğin daha karması yok karma yapılmadan kısırlaştırma önermedi kesinlikle. @lwb maalesef o kadar şey konusuyoduk ki araya kaynadı sormayı unuttum 0.5 ml dedi gibi hatırlıyorum ama yanlıs olmasın ben onu sorarım muhakkak öğrendiğimde yazarım size

SenanurKsl

lwb

pyometra olabilir, kızgınlıkta gelen normal akıntı daha az kıvamda ve şeffaf oluyor bildiğim

SenanurKsl

İnanmıyorum ya daha 6 aylık ilk kez kozgınlığa girdi çıktı normalde yaşlı kedilerde olması daha olasıymış vs ne ara nasıl oldu bu kadar bu çocukta anlamadım ya bugün en kısa zamanda veterinere götürmeye çalışcağım zaten umarım durum ciddi değildir hareketleri gerşeyi çok normal akıntı dışında. Kızgınlık döneminde kapmış olabilir ;(

SenanurKsl

Peki bulaşıcı mıdır bilginiz var mı 2 kedim daha var evde erkek internette hiç bi bilgi bulamadım

SenanurKsl

Tabiki umarım önemsiz bişeydir teşekkür ederim.

SenanurKsl

Arkadaşımın arabayla götürmesini bekliyorum. Ne zaman baksam orda akıntı hep oluyo :(