Kediyi Yıkayabilirmiyim?

nergiss

birde sizce yavru kediyi yıkamalımıyım baya bir kirli çünkü hasta olucak diye korkuyorum

6 CEVAP

cavdartarlasi

Çok kirli belli ki hep evdeyse bi kere yıka büyüdükçe kendini temizleyecektir.

Yıkarken plastik eldiven kullan elinden kaçacaktır, şampuanla kayganlaşıp. Kulağına su kaçmamasına dikkat etmelisin ve bence kafasını yıkama sadece vücudunu yıka. Ayrıca kedi şampuanı kullan yok ise imkanı doğal sabun kullan. Fön makinesinden korkacaktır kullanma havluya sar iyice kurula ve sıcak odada ısıtıcı önünde yap kurulamayı ve orada tut tam kuruyana kadar.

Hasta ise yıkama işlemini sonraya bırak üşütmesin iyice. Zaten yıkama sırasında çok fazla streslenecek.

SenanurKsl

Ben bi veterinerden de teyit etmiştim çok kirli bile olsa sadece ılık su ve temiz bezle iyice silin yeterli demişli siz pisliğini sildikten sonra ıslandığında zaten kendini yalayacaktır sürekli ve bidaha da silmenize gerek kalmaz

Bellasmom

Çok kirliyse yıkamalısınız. Ben de kedimi ilk sahiplendiğim zaman yıkamak durumunda kalmıştım.

surpriz

eğer çok kirliyse kendini temizleyemeyecek kadar küçükse yıkanabilir diye düşünüyorum. ama suyla ilişkisini iyice ölçün pat diye suyun altına sokmayın ve sonra yıkamaya başlayın. çünkü genelde suyu sevmiyorlar ve aşırı tepki verebiliyorlar. size zarar verebilir çizebilir ısırabilir. eğer akan suya tepskisi çoksa bir kabın içini suyla doldurup onun içinde ovalayarak temizleyebilirsiniz. ama eğer çok kirli değilse ve kendini temizleyebilecekse yıkamanızı tavsiye etmem

nergiss

baya bir kirli ve kötüde kokuyor kendisini temizlemesini bekledim 1 kaaç gün ama hala aynı yinede tşkkürler

SenanurKsl

Tabi kimyasal veya zehirli bi madde bulaşmadıysa üstüne