Mama Tercihi

Sevvalkrds

N&D kısırlaştırılmış kedi maması kullananlar var mi bi eksisini gören var mi sizce tercih etmelimiyim içerik olarak iyi görünüyor kedime faydasi olur mu tüylerine sağlığına faydalı olur mu . Veterinerimiz küçük pakette brit vermişti sizce brit mi N&D mi daha iyi daha yeni kısırlaştırılma ameliyati oldu mama araştırıyorum tavsiyelerinizi beklerim

3 CEVAP

TATA4242

Merhaba iyi geceler,öncelikle N&D bana göre en iyi kedi mamasıdır.Nedeni ise içeriği ve tamamiyle taze et içermesidir.Kedim British Shorthair ve sağlık problemi yok,tüyleride bir o kadar sağlıklı.Ekleyeceklerimi dikkatlice okumanızı rica ederim.Başlangıç olarak ben hiç kimseden para almıyorum,paylaşacağım şeyler uzun sürelerdir yaptığım araştırmalara dayanıyor.Nd prime balıklı olanda ANALİTİK BİLEŞENLER
ham protein %44.00; ham yağ %20.00; ham lif %1.80; nem %8.00; ham kül %8.50; Kalsiyum %1.50; Fosfor %1.30; Magnezyum %0.09; Omega-6 %3.10; Omega-3 %1.40; DHA %0.80; EPA %0.50; Glukozamin 1200mg/kg; Kondroitin sülfat 900mg/kg.

ENERJİ DEĞERİ
EM Kcal/Kg 4204 - Mj/Kg 17,59
değerlerini görüyoruz
kül,lif,nem,yağ,proteini topladığımızda geriye kalan,bize karbonhidratı gösterir.Karbonhidrat %18 seviyelerinde bence çok iyi.Fiyat olarak 10 kgsi 350 ila 400 arasında değişiyor.Hem fiyatı hem içeriği kendini gösteriyor ve kalitesini gözler önüne seriyor.
Orijen 6 balıklı

Orijen
keywords
ORIJEN ALTI BALIKBedford, Nova Scotia bölgesindeki Heisenberg

MEVCUT BEDENLER
340 G / 1.8 KG / 5.4 KG
% 85
YABANLANMIŞ BALIK MALZEMELERİ
% 15
SEBZELER | MEYVE | BOTANICALS
0 %
TAHIL | POTATO | TAPIOCA | BİTKİ PROTEİN KONSANTRE
BROŞÜR
BİYOLOJİK UYGULAMALAR | TÜM YAŞAM KADEMELERİ İÇİN
TAZE PASİFİK PILCHARD, HAKE, MACKEREL, ÇİÇEKÇİ, KAYA VE TABAN
KADININ BİYOLOJİK BİR DİYET İHTİYACI GEREKTİRİLMESİ İÇİN VANCOUVER ADASI'NDAN TAZE, SÜRDÜRÜLEBİLİR VE YABANLI BALIK İLE PAKETİLDİ.

% 85 kaliteli hayvansal içerik maddeleri ve% 42 protein ile ORIJEN tarifleri, kedinizin yemek için geliştiği diyeti yansıtır.

ORIJEN'in balıklarının 2 / 3'ü ilk altı balık bileşeni de dahil olmak üzere TAZE (buzdolabında, koruyucu madde yok) veya RAW (hızlı dondurulmuş, koruyucu madde yok).

Balıkların 1 / 3'ü, sadece taze balıkla beslenemeyen konsantre, zengin besleyici bir protein kaynağı oluşturmak için taze, bütün balıklardan 90 ° C'de hafifçe kurutulur.

Besin yoğunluğu yüksek taze bütün balık (et ve kemik dahil), kedinizin gelişmesi gereken hemen her besleyiciyi sağlar.

Dondurularak kurutulmuş morina karaciğeri cömert infüzyonları, doğal lezzetleri arttırır, ORIJEN'i telaşlı yiyiciler için bile lezzetli bir şekilde lezzetli kılar.

MEATMATH
MALZEMELER
ANALİZ
BESLEME
DOĞANIN KURALLARI
DOĞMUŞ GİBİ DOĞAL
Kediniz, yeme anatomisini Yakın Doğu yaban kedisi ile paylaşır, bu da zengin bir diyet için geliştirilmiş ve taze et ve balık, protein ve yağ bakımından zengin bir diyet için geliştirildiği anlamına gelir;

AYNA ANNE DOĞASINA TASARLANMIŞ GARANTİLİ ANALİZ
Ham protein (min.) % 42
Yağ içeriği (dak.) % 20
Ham kül (maks.) % 9
Ham lifler (maks.) % 3
Nem (maks.) % 10
Kalsiyum (dak.) % 1.7
Fosfor (min.) % 1.3
Magnezyum (min.) % 0.1
Taurin (dak.) % 0.3
Omega-6 yağ asitleri (dak.) % 2.1
Omega-3 yağ asitleri (dak.) % 2.1
DHA (dak.) % 0.8
EPA (dk.) % 0.5
Karbonhidrat ( NFE ) % 16
Her iki veriyide resmi sitelerinden edindim,gördüğünüz gibi ikisininde tahılsız ürününde karbonhidrat miktarı gözüküyor.İçerik olarak inanın arasında fark yok diyebilirim.Konuyu yeterince uzattım,sözün özü paranızı çok yüksek ürünlere harcamayın.5.4 kgsi minumum 400 lira olan bu ürün Nd nin aynı ürününden farklı değildir.Orijenin bu kadar sevilmesinin sebebi tamamiyle markalaşmasıdır.Telefonda Apple gibi,daha düşük fiyata aynı ürün hatta daha iyisi bile alınabilir.Orijen çok köklü bir markadır ve şuan tek rakibi Farminadır.Size tavsiyem acana,farmina,wildfield,orijen,instinct dışında bir markaya yönelmeyin.Eğer kediniz,dişi ise kısır kedi maması almayın,nedeni ise karbonhidrat miktarı daha çok,yağ oranları daha azdır.Erkek ise almanızı öneririm,çünkü kısır erkeklerde idrar yolları vb.tıkandığı için kısır mamaları buna göre yapılmış ve magnezyum oranı düşük tutulmuştur,lakin almasanızda ıslak mama(nd,nutri feline vb.gerçek et içeren) yardımıyla bir sorun yaşamassınız.Çünkü genel itibariyle bu tarz ürünler satış stratejisinden başka birşey değildir.Beni Farmina temsilcisi vs.zannedebilirsiniz lakin öyle değilim,bu kadar konuşmamın asıl sebebi,paraların gereksiz yerlere harcanmasıdır.

Ayshenur

Nd içerik olarak çok kaliteli inanın bende kullanıyorum ve kedimuzun tüylü ama neredeyse hiç tüy dökmez ve saglikli

Siyammm

Nd daha iyi