Kedim Kum Kabindaki Diskiyi Dışarı Tasiyor

Gecekiz

Merhaba arkadaşlar son 1 haftadır olan bir sorunumu anlatacağım size. Kedim küçükken kum kabinda giriş çıkış kapağıyla oynamayı severdi onu eşeler gibi yapardı suanki durumun onunla alakası var mı bilmiyorum ama son zamanlarda tuvalate girip çıktığında patilerinin altı hep dışkı oluyor . İshal değil. Evde başka bir kedim de var özellikle kontrol ediyorum diğer kedimde hiç bir şey yok fakat bu kedimde böyle bir durum var. Bu gün de dışkısını kum kabının hemen yanında buldum artık kafayı yemek uzereyim hep diken üstündeyim aman tuvaletten çıktı etrafı ve kendini batirdi diye. Normalde kediler patilerine bulaşan diskiyi vs sevmez hemen temizlerler diye biliyorum. neden böyle bir şey başıma geliyor sizce bilgisi ve deneyimi olan birisi benimle fikirlerini paylaşırsa çok sevinirim

5 CEVAP

Gmzdlr

Acaba tuvaletini yaparken diğer kedi onu rahatsız ediyor olabilir mi ondan işini hızlı yapmaya çalışıyordur sessiz çok fazla rahatsız edilmeyeceyi bir yere alabilirsin tuvaletini diğer kediyle farklı tuvalet kullandır yada öyle gözlemle istersen

Gmzdlr

Sebeb bu olabilir mi tabiki net bilmiyorum ama bence o kumu dök kum kabını yıka ve normalde koyduğundan biraz fala kum koy kedim bazen lavaboya işiyordu bn kızgınlık nedeniyle olduğunu sanıyordum ancak kum kabının yerini değiştirdim ve sürekli kum kabını Hemen temizlemeye özen gösterince bir daha olmadı

srplzngl

Dışkıyı dışarıya taşıdığına emin misiniz? Dışına yapmıştır belki.
Sanki o kabın içerisinde rahat edemiyor gibi. İçinde debelendiği için patileri kirleniyor olabilir.

Gecekiz

Kumu fazlaca var ve yeterli günlük olarak temizliyorum :( benim ilgincime giden diğer kedime bir şeyin bulasmamasi ama bu kedimde fazla olmasi.. niye debelenir niye bulaştırır anlam veremiyorum. Kum kabı da yeterince buyuk.. kum kabindan dışarı taşıdığını da sürükleme izinden anladım sürüklediği yerler diski olmuştu :'(((

Gecekiz

Son iki gündür onun kumunu farklı bir yere koydum. İlkten yine oynayıp kendini batiriyordu. Şimdi sadece tuvaletini yapıp çıkıyor