Kedim Kakasını Dışarı Yapıyor.

Yavuzsari

Kedim çişini kuma yapiyor ama kakasını dısarı yapıyor. Neden olduğunu bilen nasil egitebilecegim konusunda fikri olan var midir?

2 CEVAP

Aynısı benimkinde de var kum kabının yerini değiştirdim kumun çeşidini değiştirdim ceza verdim ödül verdim ama değişen bir şey olmadı bir aydır çözüm bulamadım :(

karadeniza

benim de 5 aylık erkek bir kedim var. 1 ay önce sahiplendim. farklı kumlar denedim, mamasını değiştirdim, kuma koyup ödül mamaları verdim, kakasını kuma koyup koklattım. gecelerce izleyip kuma yönlendirmeye çalışıyorum ama bir şekilde kaçıp farklı noktalara yapmaya devam ediyor, çabalarım hiç bir işe yaramadı. veterinere götürdüğümde sağlığının yerinde olduğunu söyledi. oyunbazlığı, yeme düzeni her şey yolunda sorunun ne olduğunu bir türlü bulamıyorum. daha önce böyle bir sorunla karşılaşan var mı? nasıl çözdünüz?