Köpeğim Yaşıtlarına Göre Küçük Mü?

Benim bir dişi Anadolu çoban köpeğim var. Şuan 8 ay 20 günlük. 67 cm cidagosu var. Biraz zayıf ve yaşıtlarına göre küçük gibi geliyor bana. İştahında bir sıkıntı olmasa da zayıf gözüküyor.

5 CEVAP

firatbasaran

Beslenme şekli nasıl? Neyle besliyorsun?

zcerenoktay

  1. köpeğiniz dişi yani diğer erkek yaşıtlarına göre küçük kalacaktır illa ki. 2. köpekler belirli bir yaşa gelmeden yani, gelişimlerini tamamlamadan, cinsinin verdiği yapıya ulaşamaz ve bu dönemde aldığı besinler, kilo almasına yardımcı olmaz, vücudundaki büyümesine yardımcı olan bölümlerine aktarılır besin kaynağı. bu nedenle bazen iri yapıya sahip cins köpekler 7-8 aylıkken hatta 1 yaşında bile sıska durabilir. 3. en küçük yavruyu almış olabilirsiniz, ilk doğan yavrular son doğanlara göre daha iri bir yapıya sahiptirler. Ve düzenli veteriner kontrolünden geçiriyorsanız, bu düşüncenizi söyleyebilirsiniz veterinere ama bence bu 3 durumdan iri veya ikisi. Nasıl ki bazen 1.65 boyunda anne babadan bazen 1.90 boyunda bir çocukçıkabiliyor veya bunun tam tersi olabiliyor, hayvanlarda da bu durumlarla karşılaşmak gayet doğaldır. Ayrıca iç parazit yaptırmayı da unutmayınız, bu da ir etken olabiliyor. Umarım yardımcı olmuşumdur.

BerkOtar

Hayır küçük değil boyu çok iyi ama zayıf duruyor birde ona egzersiz yaptırmanız lazım :) Kası için

berkcan_ERT

Biraz daha buyuk olmasi gerekmiyormu birde zayif

FerdaNur

biraz zayıf ama ayına göre küçük değil büyük bile...