Chichila Kedi Bakımı

Dondurmacik

Komsumuzun kedisinin chichila yavruları oldu 2.5 aylïk oldular bir tanesini sahiplenmek istiyorum nasıl bakılır zorlukları tüy saglıgı aşılar mama kum yas mama kedi esyalari bunların hepsi hakkında beni bilgilendirebilirsiniz

3 CEVAP

Siyammm

Hepsi gibi çok tatlılar tüy bakımı biraz zor alır yapışkan rulo tarak vs halledebilirsiniz
Kucak kedisiler sanırım mama kum seçimi size bağlı
Mama önerisi:nd, britcare, Felicia , matisse , acaba , proplan
Bu mamalar ort. Üstünde ama içerikleri güzel kedinizin sağlığı için

ZehraBulutt

Tüyleri uzun olduğu için her gün taranmalı. Bir de gözleri akar bu ırkın, gözlerini de göz temizleme solüsyonu ile temizlemelisiniz sık sık. Onun dışındakiler diğer kedilerle aynı deneyerek size en iyi gelen mama ve kumu bulursunuz. Burda birçok konu açıldı daha önce aratıp onları okuyabilirsiniz. Aşılar için de veterineriniz bilgi verir.

merveaydar

iran ailesinden geldiği için bakımı zor bir cins. haftalık yaptığım bakım var bir de her gün yaptığım bakım var. her gün gözlerini silip tüylerini taramak şart, aksattığınızda koyun gibi oluyor. insan temasını pek sevmeyen bir cins olduğu için de tüylerini taramak bir hayli zor oluyor. uzun tüylü oldukları için besin ihtiyaçları farklı oluyor, biyotin ve çinko takviyesi falan gerekiyor.