Kopek Tasma Sorunu

Cemreserap

Merhaba benim 8 aylik cinsini bilmedigim tatlis bir kopegim var gunluk gezilerinde tasma takmak konusunda cok zorluklar yasiyorum tasmayi gordugu onda kaciyor taktigimda surekli cikartmak istiyor ve disira ciktiginda beni hic dinlemiyor beni surekli cekistiriyor bazen kosmak zorunda kaliyorum sanki hic disari cikmiyormus gibi davraniyor ve inanin onu gezdirirken cok yoruluyorum yaklasik 6 aydir beraberiz ve ben 6 ay suredir disari cikinca sakin olmasi gerektigini ogretemedim evde beni dinliyor hayir yapma birak isirma gibi komutlari anlayabiliyor ama disari ciktinda ilgisini ne odul mamalari ne oyuncak ne baska birsey cekmiyor

3 CEVAP

MarcoPolo

Şu anda tam ergenlik döneminde. 10 yaşında yaramaz bir çocuğa söz geçirmeye çalışıyormuş gibi düşünün

Siyammm

Tasmasız çıkarmayın sizi çekiyorsa taşımayı sertçe çekip bekleyin çekmeyi bırakınca devam edin bunu tekrarlayın.

Cemreserap

16 yasinda ergen bir kizim var inanin kopegim bal'in gozumde ondan bir varki yok artik 2 kizim var diyorum oyle davranmaya ozen gosteriyorum kizim sayesinde sahiplendik bal'ı baslarda biraz on yargiliydim bakamayiz ugrasmak zor olmaz kizim sahiplemeyiz diyordum ama suan iyiki sahiplenmisiz diyorum isten geldigimde beni karsiladigindaki sevincini gorunce oyle mutlu oluyorum ki bilemezsiniz aslinda bende ona tasma takmak istemiyorum tasmasiz yanimda rahatca yurusun istiyorum ama kacicak diye cok endise ediyorum disari cikinca cildirmis gibi davraniyor