Yaş Mama Ne Sıklıkta Verilmeli ? (Yavru Kediler İçin)

SevdaDkn

Anket

1 Gün
(3 oy)
2 Gün
(5 oy)
3 Gün
(3 oy)
Toplam (11 oy)

Bir paket yaş mama (ortalama 100 gr) açıldıktan sonra ne kadar sürede tüketilmeli ? Öğün olarak kaça bölünmeli ve kaç günde bitirilmeli ?

7 CEVAP

ZehraBulutt

Yaş mama açıldıktan sonra buzdolabında saklanmalı ve 2 gün içinde tüketilmeli. Kedinizin iştahına göre bir paketi 2 ya da 3 öğüne bölebilirsiniz. Ben tek kedim varken paketi açınca yarısını, ertesi gün de diğer yarısını veriyordum. Tamamını bir günde verince yumuşak dışkılıyordu. Şu an iki kedim var bir paket açınca bitiyor. Haftada iki kere yaş mama veriyorum.

Ayshenur

Bende yeni verdim ve ishal oldu kaliteli marka olmasına rağmen azar azar verin bakın derim

Siyammm

Haftada 1 ideal vet ler öyle söylüyor

BalliBadem

Kaliteli diye bilinen çoğu marka kaliteli değil içeriğe bakılmalı purina ya ait olanlar kaliteli gibi duruyor ama yararı değil zararı var whiskasta öyle ben patilife kullanıyorum tamamen hayvansal bi arada evde kendim hazırlıyordum içeriğe göre karar verin derim

Sselin1

Evde derisiz tavukla biraz pirinci haslayin verin. Hem severek yiyorlar hem de hicbir sindirim sorunu oluşturmuyor.

Cuneytelgok

Yaş mamayı kuru mamayla karıştırıp verirseniz daha iyi olacaktık hemde dişleri işin daha faydalı.Yaş mamalar daha ağır olduğu için ishal vb. yapabilir kedinizi.

rest61

kedim kuru mamaya geçtiğinden beri ayda 1 kere belki yaş mama vermişimdir. yaşa mama verdimmi sürekli istiyorlar kuru mama yemiyolar