Köpeklerde Kızgınlık

merveaydar

merhaba, köpekler hakkında hiçbir bilgim yok ve merak ettiğim bir şey var. köpekler de kediler gibi kızgınlığa girdiklerinde belirtiler gösteriyorlar mı? bir de kedilerde kısırlaştırmayınca ve çiftleştirmeyince ortaya çıkan rahatsızlıklar köpeklerde de oluyor mu?

3 CEVAP

ZehraBulutt

Belirtilerini bilmiyorum ama köpeklerde de rahim iltihabı pyometra olduğunu biliyorum.

lwb

dişi köpeklerdeki belirtisi halk dilinde regl denilen olay gerçekliyor, ama aslında regl değil diye biliyorum araştırmak lazım
erkek köpeklerde ise daha çok agresiflik, sahip dinlememe, sürekli dişi köpeklere kaçma eğilimi oluyor
sanırım kediler kadar ağır geçirmiyorlar ama kedilerde görülen bazı rahatsızlıklar onlarda da görülüyor, pyometra, meme kanseri, rahim kanseri vb gibi

merveaydar

güncel