Köpeğim Hırlayıp Isırıyor!

meriistt

Merhaba; köpeğim daha 6 haftalık son 2 gündür herkese hırlıyor ısırıyor. Diş kaşıyıcı oyuncaklarıyla oynamıyor. Özellikle eve yabancı biri gelince yapıyor

5 CEVAP

yarengenc

ilk eve geldiginde ortama adapte olamamistir fakat sonra hem size hem eve alistigi icin alfalik savasi icinde olabilir gozlerine bakmaktan cekinmeyin kopeginizle uzun sureli goz temasinda once onun gozlerini kacirmasini ve sizi sahip olarak kabullenmesini saglayin size hirladiginda ona kizin ve sert olun cunku belki su an isirma ve hirlamasi daha yavru oldugu icin daha sevimli gorunebilir fakat bu kopek buyudugu zaman insanlara hirlamaya ve isirmaya devam ederse bu ciddi bir sorun haline gelir buna izin vermeyin

Siyammm

Kapıdan önce siz çıkın yemeğiniz yiyin sonra köpeğe verin hırladırğından yüksek sesle kızıp gözlerine bakın ısırırsa elinsizi dahada ağzına sokun rahatsız olup bırakacaktır . köpeğimiz liderlik savaşında sosyalleşmeli

6 haftalık köpek daha bebektir yahu henüz liderlik taşlayacak zamanı değil sanki..
Şuanda sevgi, anlayış ve bolca oyuna ihtiyacı var. Yüksek sesle onunla konuşursanız veya bağırırsanız size olan güvenini sonsuza dek kaybedersiniz.
Çocuk henüz dünyayı tanımaya çalışıyor, neyin ısırılabilir neyin ısırılamaz olduğunu anlamaya çalışıyor. Çok erken sahiplenmişsiniz. Şuanda annesinden süt içip kardeşleriyle hayatı öğrenme oyunları oynaması gereken yaşta. Youtube ta köpek koleji diye bir kanal var onu mutlaka inceleyin, sorularınızın yanıtları ve ileride karşılaşacağınız sorunların çözümleri o kanaldaki videolarda fazlasıyla mevcut.
Ohooo, o daha koltuk yiyecek, ayakkabı parçalayacak, halıya kakalayacak, her yerinizi ısıracak..
Şimdilik tuvaletini yapacağı yeri ve mama yeme yerini öğretseniz o bile bi mucize olur. Ama emin olun büyüdüğünde her şeyi anlayacak ve sizinle o evin bi insanı gibi uyumla yaşayacak.. şirin dostunuzla keyifli bir ömür dilerim.

meriistt

Öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Annesi 10 yavruya doğum yaptı. 3 tanesini ayırdı hiçbir şekilde emzirmedi. Ölmesinler diye 10 günlük olduklarında 3 yavruyu da aldık. Bir tanesi hala benimle diğerleri sahiplendirildi. Daha önce evde hayvan beslemedim. Bu konuda pek bir tecrübem yok ne yazık ki.. birlikte öğreniyoruz. Bana çok düşkün olması benim açımdan problem yaratıyor. Normalde tuvalet yerini mama yerini ve saatini biliyor. 6 haftalık olmasına rağmen öğrenmeye çok açık.. ben evde olmadığımda istediği gibi insanlara hırlayıp ısırmaya çalışıyor. Yatağıma yatıp tuvaletini yapıyor. Bunlar problem olmaya başladı

Böyle köpek bakılmaz. Aclen dar alan uygulamasına geçin yoksa çok geç olur herşey için