Doymuyor

11 aylık köpeğim sanki doymuyor hiç..sürekli versem sürekli yiyecek...sabah:8 de birde akşam 5 gibi yemek veriyorum...mama takviyeli..arada da kemik veriyorum...bu durum normal mi?

3 CEVAP

BalliBadem

Bizimkide bi ara çok yedi sonra boya verdi şimdi normal yiyor çocuk gibi düşünün gelişme çağında çok yerler sonra boya atarlar tabi obez seviyeye gelmesin bu durum

Yemek sıklığıyla değil de yemek miktarıyla alakalı aslında. Yediği mamanın kabının arkasında kilosuna ve ırkına göre günde kaç gram yemesi gerektigi yazar. Oradan kontrol ederseniz yeterince yiyip yemediğini anlarsınız. Eğer yeterli miktarda yiyip hâlâ aç gibiyse belki aktivitesini arttırıp mamayı da birazcık arttırabilirsiniz. Benim kızım da çok seviyor yemek yemeyi. Çok zor tutuyorum kendimi biraz daha vermemek için :)

teşekkür ediyorum verdiğiniz cevaplar için..