Bu Mantar Olabilir Mi?

Elvannnn

Gözünün üzerinde böyle hafif bir kızarıklık fark ettim sabah yoktu. Mantar başlangıcı olabilir mi? Eğer öyleyse veterinere götürene kadar ilerlemesini engelleyen yapabileceğim bir uygulama var mı?

2 CEVAP

izmir_pet

Kulakta ve gozunun ust bolgesinde tuy dokulmus sanirim degil mi? Biraz anlatirsaniz yardimci olabilirz

TATA4242

Mantar özellikle ayak bölgelerinde daha yaygın oluyor,başka bir yerinde mutlaka vardır,tabii mantar ise.Elma sirkesi ve su karışımı ile pamuk yardımıyla uygulayın.Vete gitmeme rağmen çözüm bulamamıştım elma sirkesi ile tamamen iyileşti.Genelde aldığınız yerden veya başka bir kediden bulaşabiliyor.Bağışıklığı düştüğü için,bu tarz problem olabiliyor,oda yeterince anne sütü içmemesinden vs.kaynaklanabiliyor yada anneden geçebiliyor.Takviye şurup alın eczaneden,çocuklar için olandan şırınga ile içirin ve elma sirkesini uygulayın.Kısa sürede çözülecektir.Bunları yapmadan önce veterinerede gidebilirsiniz detay olmadığı için mantar oladabilir,olmayadabilir.O yüzden en uygun karar,kontrolden sonra verilir.Egzama veya saçkıranda olabilir mesela.Bunun en için en uygunu,alınan örneğin incelenmesidir.İncelemeden sonra tedavi uygulanırsa,daha uygun olur ve yanlış tedavi,uygulanmaz.Normalde elma sirkesi ve su karışımı kedinin cildine zarar vermez.Ama saçkıran egzama gibi durumlarda farklı bir reaksiyon gösterebilir.