Baba Yavrulara Zarar Verir Mi ?

rest61

çift kedim var kızım hamile, doğumdan sonra oğluşum kıskanıp yada herhangi bir sebeple yavrularına zarar verir mi

3 CEVAP

ZehraBulutt

Kedisine göre değişiyor bu durum. Genelde baba kedi yavrulara saldırmasa da mesafeli duruyor. Yavrusunu seven babalar da var. Ha benim büyük kedim baba olsaydı mesela sağ kalan yavru olmazdı herhalde :)
Anne ve yavrularına tahsis edilmiş rahatsız edilmeyecekleri bir oda ayarlarsanız güzel olur.
Baba yavruların yanındayken temkinli olursunuz zaten özellikle ilk zamanlar sonra da babanın tepkilerine göre bakarsınız. Zaten anne kedi varken bir şey yapamaz canı pahasına koruyorlar biliyorsunuz.

Siyammm

Evt zarar verebilir erkek kedi yavrular varken dişinin çiftleşmeyi kabul etmeyeceğini bilir bu yüzden yavruları öldürüp yeniden çiftleşmek ister tedbiri elden bırakmayın

rest61

sinekten bile korkan bi gozalak kafalı oğlum var herhalde yavrularına zarar vermez. kızım zaten psikopat , yavrular emin ellerde ozaman :)