Kuru Mamaya Geçiyoruz.

eozgeu

Şuan 3 aylık olan Sherlock, evimize ilk geldiğinde yaklaşık 2 aylıktı kuru mamaya alışkındı ve yiyordu fakat çok iştahlı değildi. bize geldikten 7 8 gün sonra panlökopeni hastası olduğunu öğrendik ve 6 gün veterinerde kaldı. bu süre zarfında zaten hasta olduğu için kendi başına hiçbir şey yemiyordu ve veterinerler yaş mamayla ilk başlarda şırıngaya daha sonra parmakla yedirerek beslediler ve yaş mamaya alışmış oldu. tekrar eve geldikten sonra kilosu çok düşük olduğu için veteriner kilo alması gerektiğini ve yaş mamayla 1200 1300 gr gibi kiloya ulaşmamız gerektiğini söyledi ondan sonra parazit aşılarının yapılacağını ve kuru mamaya geçebileceğimizi söyledi. bizde yaş mama ve haşlanmış tavukla (veteriner önerdi) besledik. 1180 gram oldu miniğimiz ve hafta sonu evdeyiz diye kuru mamaya geçelim dedik. cumartesi ve pazar çok güzel yedi yaş ve kuru karışımını. bazen kendi yedi bazen ben elimle yedirdim. fakat bugün (3.gün) işe giderken yaş-kuru karışık mama, ayrı bir kaba da sadece az suyla ıslatıp kuru koydum. şuan evde yiyor mu bilemiyorum. yaş-kuru karışık koyduğumda bir süre sonra yaş da kuruyor ve öyle hiç yemez diye düşünüyorum. kuru yaş karışık daha kaç gün vereceğim ne zaman tam kuru önüne koyacağım ? Bir de aç kaldıklarında karaciğerlerinde yağlanma oluyormuş. bu yağlanma 2 3 gün boyunca hiçbir şey yemeyince mi oluyor bir bilginiz var mı? Şimdiden teşekkür ediyorum.

2 CEVAP

Catloveerr

Bir hafta boyunca geçiş yapın. Gitgide yaş mamayı azaltın aç kaldı mı yiyecektir. Bu süreyi kedinize göre uzatabilirsiniz on güne de yayabilirsiniz

eozgeu

Tesekkur ederim umarim bir haftada alışır