Ne Olabilir

Latife

Kedim 1 haftadır yüz bölgesini çok kaşıyor kulağının arkasında böyle bir yara gördüm şimdi uyuz yada mantar olabilir mi bilgisi olan var mı?

11 CEVAP

rest61

fotoğraf bende hata veriyor açılmıyor, dediklerinizin hepsi olabilir . pirede olabilir kaşımaktan yara yapmıştır belki. en sağlamı hastalık ilerlemeden veterinere götürmek. geçmiş olsun

TATA4242

Gördüğüm kadarı ile mantar olabilmesi muhtemel,uyuz bu şekilde olmaz.Elma sirkesi ve su karışımını deneyin,yada eczaneden mantar için sprey ve batikon alın uygulayın.

TATA4242

Zaten bölgesel tüy dökülmesi devam ederse kesinlikle mantardır.Uyuz çok daha farklı birşey.

lwb

Bana daha çok alerjik bir şey gibi geldi,bence veterinere gitmeden dokunmayın çünkü ne olduğu belli değil kullandığınız şeylere ters tepki gösterebilir, umarım çabucak geçer geçmiş olsun

mantar gibi geldi bana ilk bakışta ama tabi en iyisini veteriner bilir.

Yrnkrblt20

Mantar mi bilmiyorum ama bizimkindede bardi bi ara ve çok aşırı kaşınıyordu verdiğim mamaya alerji etki yapmış.. yakın zamanda mama değişikliği yaptınız mi?

Latife

Kaşımaktan yara yapmış tüyleri dökülmüş oranın veterinere götüre bilseydim burda sormazdim zaten :) teşekkür ederim

Latife

Pire tasması almıştım onu taktıktan sonra başladı aslında kaşıntısı veteriner olduğum ilçede bulunmuyor genelde sadece büyük baş hayvanlara bakıyor burdakiler

Latife

Çok teşekkür ederim ilginiz ve yardımlarınız için

Latife

Evet yaptım 10 gün önce falan yaptım kısırlaştırdığım için çok kilo almıştı kisirlastirilmis kediler için mama aldım Royal canin

ayparcasi24

Vet baksin